Jak dobrać odpowiedni biustonosz?

bielizna damska
  • Sharebar

Statystyki mówią, że większość kobiet nie potrafi w prawidłowy sposób dobrać biustonosza do rozmiaru swoich piersi. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że przy wyborze kierują się wzrokiem – kupują je na tzw. oko, bądź wybierając standardowy rozmiar 75B. Po skorzystaniu z pomocy brafitterki, czyli pani specjalnie wyszkolonej w dobieraniu staników okazuje się, że powinny one nosić zupełnie inny rozmiar. Najczęściej okazuję się, że panie noszą staniki o zbyt dużym obwodzie, a za małej miseczce. Na czym więc polega sztuka dobierania biustonosza?

Trzeba zacząć od prawidłowych pomiarów – potrzebne są nam dwa pomiary. Pierwszy – pod biustem, wykonywany na wydechu, na gołym ciele, przy czym należy zwrócić uwagę by miarka nie była rozciągliwa. Tzn., że odmiennie niż przy pomiarze talii czy bioder nie zostawiamy tutaj luzu – pomiar obwodu powinien być ścisły, jak najmniejszy, ze względu na podtrzymującą biust funkcję stanika. Pomiaru drugiego – w biuście – można dokonać na dwa sposoby. Można mierzyć w pozycji stojącej, w miękkim staniku, na wysokości brodawek, albo przy lekkim pochyleniu. Rozmiar miseczki otrzymujemy po odjęciu obwodu pod biustem od obwodu w biuście. Na stronach internetowych sklepów z dobrej jakości bielizną, np. Gorsenia, Gorteks dostępne są specjalne tabele, z których można na podstawie tych pomiarów odczytać rozmiar.

Wśród kobiet z małym biustem popularne są biustonosze push-up. Bielizna Konrad oraz Gorteks oferują szeroki wybór fasonów staników tego typu – w różnych kolorach, wykonanych z różnych materiałów, zdobionych lub gładkich, w przystępnych cenach. Taki biustonosz również trzeba w odpowiedni sposób dopasować. Szczególnie w tym modelu miseczka musi być dobrze dobrana, ponieważ za mała może wywołać nawet odwrotny efekt – zamiast powiększyć, spłaszczy biust.

Dla pań z dużymi piersiami hitem ostatnio stała się bielizna korygująca – specjalne modelujące biustonosze unoszą piersi i nie tylko sprawiają, że biust wygląda lepiej, ale też utrzymują biust na miejscu, zapewniając lepszy komfort.

Dobranie odpowiedniego rozmiaru biustonosza to podstawa. Kolejny krok natomiast to dobranie go do odpowiedniej okazji – inny stanik będzie odpowiedni do wieczorowej sukienki, inne modele sprawdzą się podczas uprawiania sportu. Na wyjątkowe, intymne wieczory z kolei odpowiednia będzie bielizna damska. Gorsenia to jedna z firm oferujących bieliznę na różne okazje. Każdy znajdzie tam coś dla siebie.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Wybierając biustonosz postaw na wygodę!
  2. Jak dobrać ramę roweru?
  3. Jak dobrać tusz do rzęs?
  4. Co do czego, czyli jak dobrać biżuterię do stroju
  5. Jak dobrać uczesanie ślubne oraz makijaż na ślub
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.