Fotoksiążka i fotoalbum – informacje

  • Sharebar

Chociaż fotoksiążka jest utożsamiana z fotoalbumem i terminy te wykorzystuje się zamiennie, tak w zasadzie są to dwie różnorakie kwestie. Fotoksiążką nazywamy bowiem typową książkę ze zdjęciami, w której pojedyncze strony są spięte przy jednej krawędzi, a z kolei fotoalbum ma dwie strony z jednego arkusza, co przekłada się na stworzenie dwukrotnie większej powierzchni.

Na domiar tego przed chwilą rzeczone różnią się typem stosowanego do ich produkcji papieru oraz samym sposobem druku. W fotoksiążkach zobaczymy bowiem nade wszystko papier kredytowy, a fotoalbum posiada specjalistyczny papier zdjęciowy (cechujący się skądinąd niesłychanie wysoką jakością). Gdy zaś mamy na myśli druk, w fotoksiążkach przeważa metoda cyfrowa, a w fotoalbumach naświetlanie w firmach zdjęciowych – również lepsze pod względem jakościowym. Do własności wspólnych kategoryzujemy natomiast możność dostosowania ogólnego projektu do swych osobistych oczekiwań, zaczynając od wielkości, poprzez okładkę, a na zagospodarowaniu stron kończąc.

Z tejże analizy klaruje się zatem taki obraz, że fotoksiążka jest nieco gorsza od fotoalbumu, ale ma to swój plus – jest ona o wiele tańsza. Finalnie dobrze jest też nadmienić, że w obu przypadkach – aby zrealizować projekt adekwatny do wszelkich naszych wymagań – wystarczy zrobić pożytek z gratisowych oprogramowań komputerowych, dostępnych na stronach internetowych najpopularniejszych firm fotograficznych w kraju i niesłychanie łatwych w obsłudze. Ba, w przypadku wszelkich niejasności, firmy zdjęciowe świadczą kompleksowe doradztwo, wobec czego nawet osoby niezaznajomione z tematyką komputerową będą mogły zrealizować swój projekt od początku do końca.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.