Elektroniczna niania i jej funkcje

  • Sharebar

W trosce o bezpieczeństwo dziecka, a także dla większego komfortu rodziców, powstał specyficzny produkt – jeszcze do niedawna znany w naszym kraju jedynie z filmów rodem z Hollywood – elektroniczna niania.  To niewielkie elektroniczne urządzenie pozwala na kontrolowanie i podglądanie dziecka z dowolnego miejsca w mieszkaniu, na przykład z sypiali rodziców czy z kuchni,  a w niektórych przypadkach także z poza domu.

Elektroniczne nianie posiadają szereg użytecznych funkcji, dzięki którym sprawdzają się w różnych sytuacjach i pomagają dbać o dzieci w różnym wieku – od niemowlaków, po dzieci w wieku przedszkolnym, a nawet już te dzieci, które chodzące do szkoły.

Do podstawowych funkcji tego typu urządzeń należą przede wszystkim: funkcja VOX, czyli przekaz aktywowany głosem – urządzenie pozostaje w trybie czuwania do momentu, gdy dziecko się obudzi i zacznie gaworzyć lub płakać, a także funkcja regulacji głośności, dzięki czemu możemy w prosty sposób dostosować natężenie sygnału do warunków, w jakich przebywamy – w sypiali może być ustawione na  minimum, w kuchni często trzeba je pogłośnić. Dzięki tego typu funkcji rodzic zawsze ma pewność, że usłyszy płacz dziecka. Oczywiście nie możemy zapomnieć o podstawowej funkcji tych urządzeń, czyli przekazie radiowym oraz obecnie coraz częściej spotykanym, przekazie wideo.

Kolejne z popularnych funkcji, w jakie wyposażona jest elektroniczna niania to m.in. nagrywanie obrazów, a także przekazywanie sygnału na wskazany numer telefonu. W pierwszym przypadku stacja zainstalowana w pokoju dziecka wyposażona jest w mini kamerę z kartą pamięci – można nagrywać obraz, a następnie go odtwarzać. W drugim przypadku niania wyposażona jest w specjalną aplikację, która przekazuje sygnał ze stacji bezpośrednio na wskazany numer telefonu – jeśli dziecko aktywuje stację (obudzi się i zacznie płakać), Twój telefon zadzwoni, a Ty usłyszysz to co dzieje się w pokoju dziecka.

Niektóre elektroniczne nianie wyposażone zostały także w funkcję sprzężenia zwrotnego. Po aktywowaniu, niania umożliwia komunikowanie się w obie strony – rodzic może mówić do dziecka ze swojej stacji. Jest to rozwiązanie niezwykle wygodne w przypadku już nieco większych dzieci, gdy rozumieją one, co rodzic do nich mówi.

Funkcją, o której również warto wspomnieć, jest możliwość programowania niektórych modeli elektronicznych niań. Polega to na tym, że w momencie aktywowania stacji dziecka, odtworzony zostanie wcześniej nagrany głos rodzica. W ten sposób rodzic może zostawiać wiadomość dzieciom starszym, a także uspokoić małe dziecko, które zaraz po przebudzeniu potrzebuje posłuchać kojącej kołysanki.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Jak być dobrą nianią?
  2. Niania, czyli niezbędnik dla dzieci
  3. Niania znaleziona przez Internet?
  4. Przedszkola kontra nianie w Warszawie
  5. Poczta elektroniczna
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.