Drzewo genealogiczne

  • Sharebar

Tworzenie drzewa genealogicznego swojej rodziny to bardzo przyjemna, pasjonująca i ekscytująca praca. Dzięki poznaniu swoich korzeni we współczesnym świecie dowiadujemy się skąd pochodzimy oraz jakie są nasze korzenie. A podczas zdobywania wiedzy i informacji potrzebnych przy tworzeniu drzewa genealogicznego zdobywa się bardzo dużo nigdy niesłyszanej wiedzy o swoich przodkach.

Zastanawiając się jak zrobić drzewo genealogiczne warto w pierwszej kolejności zacząć zdobywać informacje od własnej rodziny. Najlepiej wypytać każdego członka rodziny a w szczególności babcie, dziadka a także prababcie i pradziadka. To właśnie najstarsi członkowie będą w stanie przekazać najistotniejsze informacje przydatne przy tworzeniu drzewa genealogicznego. Warto właśnie ich wypytać o wszystkie szczegóły dotyczące najstarszych członków rodu. To właśnie oni mogą pamiętać daty urodzin i zgonów, miejsca urodzin i pogrzebów, daty ślubów oraz wszelkie inne ważne informacje bardzo przydatne przy tworzeniu drzewa.

Wszelkie posiadane zdjęcia warto zeskanować, powiększyć i szczegółowo opisać: gdzie zostały wykonane, kogo przedstawiają, w jakiej sytuacji zostały wykonane. Zdjęcia przedstawiające kilka osób warto powiększyć, i szczegółowo opisać przedstawione na nich twarze. Drzewo genealogiczne wraz ze zdjęciami osób na nich opisanych prezentuje sie wizualnie dużo korzystniej niż drzewo z „suchym” tekstem.

Jeżeli nikt w rodzinie nie pamięta daty zgonu danej osoby można tych informacji poszukać w domowym archiwum. Można także skorzystać z archiwum kościelnych. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku poszukiwania innych dat: ślubu, chrztu, urodzin itp.

W przypadku zbierania informacji o nieżyjącym członków rodziny warto wybrać sie na cmentarz. Tam warto zrobić zdjęcie pomnika. Dzięki niemu będzie można ustalić bądź potwierdzić daty urodzin i śmierci danej osoby, sprawdzić poprawność pisowni nazwiska. Przy okazji wizyty na cmentarzu warto także zrobić fotokopie zdjęcia przodka z pomnika.

Drzewo genealogiczne wzór

Poszukując informacji o zapomnianych członkach rodziny warto zachowywać, zarchiwizować a jeżeli nie można tego zrobić to sfotografować wszystkie dokumenty dotyczące przodków takie jak: dowody osobiste, książeczki wojskowe, legitymacje ubezpieczeniowe, szkolne akty zgonu i własności, paszporty, akty urodzin i ślubów oraz wszystkie inne dokumenty, które kiedyś mogą przydać się przy zbieraniu informacji o rodzinie.

Przy prowadzeniu poszukiwań genealogicznych koniecznie należy wykorzystać zasoby internetu. Warto przeszukać strony internetowe spokrewnionych rodów a także strony i fora dotyczące genealogii. Często problemy, które napotyka się podczas poszukiwań prawdopodobnie napotykały także inne osoby tworzące swoje drzewo genealogiczne i w tedy warto skorzystać z ich doświadczenia. Przeszukując strony internetowe może okazać się, że ktoś z dalekiej części rodziny tworzył już drzewo genealogiczne, którego już jest się częścią.

Bardzo prostym i mało popularnym sposobem przy tworzeniu drzewa genealogicznego jest po prostu wpisaniu na stronie głównej Google swojego imienia i nazwiska w formie męskiej i żeńskiej.
- użyj przycisku “Zapisz do przeglądu” i poczekaj na akceptację przed administratora

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.