Drukarnia Wrocław dawniej i dziś

druk cyfrowy
  • Sharebar

Wrocławskie drukarnie zawsze były szczególnymi miejscami na poligraficznej mapie kraju. Spoglądając wieki wstecz, to właśnie w tym mieście powstały pierwsze zakłady drukujące. Wrocław był niegdyś miejscem o ogromnym znaczeniu dla Polski zarówno pod względem ekonomicznym (tutaj krzyżowały się szlaki handlowe), a także pod kątem kulturalno-oświatowym. To tutaj powstał również jedna z pierwszych uczelni wyższych w kraju i pierwsze z drukarni.

Na początku swojej działalności drukarnie zajmowały się głownie tworzeniem druków o charakterze sakralnym – kopiowana Biblię, modlitewniki i żywoty świętych. Równolegle tez pojawiały się podręczniki i inne książki, które służyły pogłębianiu wiedzy ze wszelkich dziedzin. Drukarnia Wrocław przez długi czas pozostawała jednym z wiodących miejsc tego typu w kraju. To właśnie jej istnienie motywowało dalszy rozwój nauki i oświaty nie tylko we Wrocławiu, ale także w całej Polsce.

Dziś drukarnie znacznie różnią się od dawnych miejsc wytwarzania książek. Wyglądają one obecnie zupełnie inaczej, niż kiedyś, tak samo praca drukarza polega na zupełnie innych czynnościach, niż dawniej. Świat drukarstwa i poligrafii opanował druk cyfrowy Wrocław. Teraz każdy ma możliwość drukowania czegokolwiek, nie wydając na ten kaprys dużej sumy pieniędzy. Nieustannie wdrażane są nowe techniki (dziś do najbardziej zaawansowanych należą drukarki ploterowe UV), i pojawiają się coraz to nowsze, ciekawe pomysły na zastosowanie druku. Z pewnością można stwierdzić, że drukarstwo jest jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin przemysłu w ostatnich latach.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.