Dbaj o swoje dziecko pod każdym względem!

  • Sharebar

Już od momentu, w którym dowiedzieliście się, że zostaniecie rodzicami, wiedzieliście, że musicie zrobić wszystko, aby Wasze dziecko prawidłowo i szczęśliwie się rozwijało. Począwszy od prawidłowego odżywiania się mamy w czasie ciąży, po wybór każdej zabawki. Właśnie! Jak mądrze dobierać zabawki dla naszej pociechy?

Wiek, a wybór zabawki

Musimy pamiętać o tym, że bardzo ważnym jest, aby dopasować rodzaj zabawki do wieku dziecka. Jest to jeden z warunków, który pomoże nam zapewnić naszemu maleństwu odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Każda zabawka dobrej jakości powinna zawierać specjalistyczne oznakowanie na temat wieku dzieci, dla których została ona przeznaczona. Jednak, ogólnie rzecz ujmując, na kolejnych etapach dorastania naszego maleństwa najbardziej odpowiednie będą:

  • 3 – 6 miesięcy. Zabawki wydające dźwięki, np. pozytywki z muzyką relaksacyjną czy grzechotki.
  • 6 – 12 miesięcy. Pluszaki wykonane z mięciutkich materiałów, pozbawione jakichkolwiek plastikowych elementów, piłeczki oraz różnego rodzaju kolorowe klocki, oczywiście większych rozmiarów.
  • 1 – 3 lat. Zabawki na kółkach, które nasze maleństwo będzie mogło swobodnie przesuwać, ciągnąć oraz popychać. Dodatkowo warto wprowadzać gry z dużymi elementami, np. takie na dopasowanie kształtów. Dobrym pomysłem może okazać się też konik na biegunach i zmywalne pisaki.
  • Przedszkole. Tu warto zainwestować w rowerek na 3 kółkach czy też inne zabawki służące do jeżdżenia, większe puzzle oraz różnego rodzaju zabawki manipulacyjne.

Wśród rodziców często panuje przekonanie, że im więcej zabawek posiada ich dziecko, tym lepiej będzie to wpływało na jego rozwój. Jednak nie jest to do końca prawdą, a najbardziej rozsądnym wyjściem będzie kupno jedynie zabawek lepszej jakości i co za tym idzie bezpieczniejszych.

Wybór zabawki

Warto w celu wybrania odpowiedniej zabawki dla naszego dziecka, zabrać je po prostu do sklepu z zabawkami, a w trakcie takiej wizyty dokładnie obserwować jego reakcje. Dzięki temu dowiemy się, co mu się podoba, na co zwraca uwagę, a co jest mu całkowicie obojętne.
Artykuł powstał we współpracy z: http://cobi.pl/zabawki/

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Dbaj o swoje dziecko pod każdym względem!, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Dbaj o swoje uszy, wyróżnij je!
  2. Jak edukować nasze dziecko poprzez zabawki
  3. Kiedy wysłać dziecko na obóz językowy?
  4. Jak nauczyć dziecko sprzątać?
  5. W co wyposażyć dziecko na kolonie?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.