Czym wyszczególnia się druk sublimacyjny?

  • Sharebar

Jedną z najsłynniejszych koncepcji druku jest druk sublimacyjny, stąd powinno się mu przyglądnąć się z bliska. Co to jest i czym się cechuje? Jak sama nazwa podkreśla – opiera się on na sublimacji i na akuratnych atramentach, umiejscowionych na papierze przejściowym.

Kolejne etapy produkcji to z kolei położenie przed chwilą przytoczonego w ciepłej temperaturze i przetransferowanie go na gadżet pokryty lakierem. To właśnie z tej przyczyny – tak jak sitodruk – jest to założenie, po które sięga się głównie w kompleksowo rozumianej branży reklamowej. Świetnie, ale jakie są jego atuty? Otóż druk sublimacyjny gwarantuje wprost perfekcyjną jakość efektu końcowego, nie tworzy pojedynczych pikseli, zapewnia dużą dowolność odnośnie nadzorowania odcienia, cechuje się solidnością i jest absolutnie wodoodporny.

Oczywiście – i tu też tak samo jak sitodruk – nie jest to metoda bez minusów, a wręcz przeciwnie. Wyciągając poń dłonie musimy się bowiem liczyć z dużymi cenami za tworzywa i to jest kluczowy argument, który prawdopodobnych klientów odstrasza. Niemniej – żywiąc przekonanie po liczbie projektowanych kubków i innych gadżetów promocyjnych za pomocą tej techniki – raczej bez skrępowania można rzec, że przed chwilą przytoczona wada nie jest pod żadnym pozorem kluczowa dla przedsiębiorstw i kontrahentów indywidualnych. Reasumując, jeśli chcemy zareklamować nasze propozycje, dobrze jest zastanowić się nad tym wszystkim we własnym zakresie, tym bardziej że liczba propozycji z drukiem tego typu jest aktualnie niesłychanie dużo.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Druk wielkoformatowy i plotowanie Wrocław
  2. Biznes i druk teczek ofertowych
  3. Druk wielkoformatowy
  4. Druk wielkoformatowy Wrocław i plotowanie
  5. Czym się wyróżniają perfumy Sisley?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.