5 niezbędnych akcesoriów do sprzątania

  • Sharebar

Sprzątanie jest jednym z najbardziej nielubianych obowiązków. Często narzekamy, że zajmuje nam ono zbyt dużo czasu, a jego efekty nie są zadowalające. Warto jednak pamiętać, że wystarczy mieć w domu kilka niedrogich akcesoriów, aby sprzątanie stało się łatwe i przyjemne. Oto ich lista:

1. Ściereczki z mikrofibry do mycia okien. Dzięki tym ściereczkom do mycia okien nie trzeba używać detergentów. Ściereczki z mikrofibry dobrze wchłaniają wodę, dlatego na oknach nie pojawiają się smugi. Ponadto można je prać i wykorzystywać wiele razy.

2. Mop obrotowy. Dzięki niemu mycie podłóg staje się o wiele łatwiejsze – jego głowica obraca się i dociera do miejsc, których nie wyczyścimy tradycyjnym mopem.

3. Ręczniki papierowe. Są one przydatne zwłaszcza w kuchni i toalecie do codziennego szybkiego sprzątania. Łatwo zetrzeć nimi tłuste plamy czy wyczyścić lustro w łazience.

4. Mała szczotka do szorowania. Mała szczotka do szorowania przydaje się do czyszczenia miejsc takich jak fugi między kafelkami w kuchni i łazience czy listwy przypodłogowe. Dobrze, jeśli szczotka ma miękkie włosie, które nie niszczy czyszczonej powierzchni, a jedynie delikatnie oczyszcza ją z wszelkich zanieczyszczeń.

5. Rękawiczki do sprzątania. Nie można o nich zapominać. Dzięki nim sprzątanie jest mniej uciążliwe. Rękawiczki chronią skórę dłoni przed podrażnieniem przez detergenty – jest to ważne zwłaszcza w przypadku osób cierpiących na choroby skóry np. egzemę, oraz dla osób, których skóra jest poraniona.

Pamiętajmy, że kupując kilka wymienionych niedrogich akcesoriów, sprawimy, że sprzątanie będzie zajmować nam znacznie mniej czasu. Będziemy mniej sfrustrowani i szczęśliwsi, że mamy więcej wolnego czasu na przyjemności.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Niełatwy wybór firmy do sprzątania
  2. 5 sprzętów AGD niezbędnych w kuchni
  3. Zakupy akcesoriów wyposażenia wnętrz
  4. Hostele – kilka niezbędnych informacji
  5. Porady dla sprzątających dom
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.