Optymalizacja strony podstawą pozycjonowania

optymalizacja strony internetowej
  • Sharebar

Podstawą i kluczem do efektywnego pozycjonowania jest optymalizacja strony internetowej (SEO). Prace optymalizacyjne muszą być poprzedzone skrupulatną analizą budowy strony. Po jej dokonaniu zadaniem firm pozycjonujących jest taka modyfikacja kodu źródłowego strony, by była ona przyjazna i czytelna dla wyszukiwarki, by meta tagi, opisy i nagłówki miały właściwą konstrukcję, podobnie jak linki wewnętrzne.

W dużej mierze optymalizacja obejmuje zmiany w kodzie strony, niewidoczne dla użytkownika. Jednak w dobie rosnącej konkurencji i nieustannego rozwoju branży proces optymalizacji musi także objąć zmiany widoczne dla użytkownika. Chodzi o to, by strona spełniała wszystkie wymogi techniczne stawiane przez wyszukiwarkę, ale była również użyteczna dla Internauty.

Sprawa dotyczy nawigacji na stronie, łatwości odnajdywania szukanych informacji, zawartości merytorycznej, adekwatnej treści, przejrzystości serwisu.

Pozycjonowanie nie jest sztuką dla sztuki. Nie wystarczy znaleźć się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania dla popularnych zapytań, trzeba jeszcze zatrzymać Internautę na konkretnej stronie internetowej. Pierwszy krok to pozyskanie przychylności wyszukiwarki, drugi – przychylności Internatów.

Strona znajdująca się na wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwania może liczyć na wiele wejść. Ale to dopiero połowa sukcesu. Jeśli będzie ona zawierała mało informacji, będzie mało czytelna i interesująca, użytkownik z pewnością nie zdecyduje się na pozostanie na tej stronie, i będzie szukał dalej. Każdy z nas bywa zniecierpliwiony, trafiając na strony, w których próżno szukać adekwatnych do zadanego pytania informacji.

Zatem koniecznym elementem optymalizacji jest poprawienie parametrów takich jak: treść i czytelność serwisu oraz nawigacja na stronie.

Często ważne jest już pierwsze wrażenie zaraz po wejściu na stronę. Atrakcyjna animacja to nie wszystko. Na pierwszej stronie powinno się znajdować wprowadzenie, zawierające podstawowe informacje na temat firmy i oferty. Przejście do głównego menu, zawierającego najważniejsze kategorie produktów i usług, musi być proste i łatwo dostępne. Ważne, by użytkownika nie rozpraszały wyskakujące okienka i mógł na każdej podstronie mieć dostęp do głównego menu i strony głównej serwisu.

Łatwe przeglądanie strony bez konieczności rejestracji czy logowania, szybkie wczytywanie i dojście do poszukiwanych informacji, wyczerpujące wiadomości, powodują, że Internauta z przyjemnością będzie przeglądał daną stronę.

Dobrze zoptymalizowana strona uzyska wysokie pozycje w wynikach wyszukiwarki, a także będzie chętnie przeglądana i czytana przez Internautów, co powinno przełożyć się na wyniki sprzedaży.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Optymalizacja strony podstawą pozycjonowania, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Tajniki pozycjonowania stron internetowych
  2. Optymizacja strony
  3. Firma bez pozycjonowania?
  4. Audyty stron internetowych
  5. Profesionalne strony internetowe
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.