Wystąpienia publiczne szkolenia Warszawa

prezentacje
  • Sharebar

Wielu osób myśli, że wystąpienie publiczne ma miejsce wtedy, gdy zabierający głos wychodzi przed gigantyczny czereda ludzi i wygłasza mowę. Niemniej jednak w faktyczności, nie jest to wyjątkowa sytuacja nazywana wystąpieniem publicznym. Nie trzeba być oratorem aby występować publicznie.

Kolejna technika to metafory. Metafory polegają na przedstawieniu jednej rzeczy, zjawiska lub postaci w kategoriach innej. Są łatwo odbierane przez umysł człowieka, zatem są tak bardzo efektywne. Co ważne, ludzie słysząc przedmowa do metafory (słowa: „To jest tak, jak z….”), mechanicznie odbierają stan zorientowany na ich przyjęcie. Jest to połączone ze skojarzeniem z dzieciństwa, kiedy lubili słuchać opowiadania, baśnie i bajki.

Dodatkowym etapem jest wytłumaczenie, o czym będziemy mówić. Dopiero wtedy przechodzimy do paragrafu: JAK, czyli do kwintesencji tekstu. Ostatnim ustępem powinno być ujęcie w słowa, co jeszcze mogę zyskać, poznając ustalony problem.

Nawracając do przedmiotu, nie wiem jak cyklicznie kontaktujesz się z ludźmi i jakiej okazałości są grupy, do których przemawiasz. Jednak twierdzę, że należałoby wyszkolić się mówienia w taki sposób, aby społeczność z chęcią Ciebie słuchali. Są na to nieskomplikowane metody. Niektóre z nich potrzebują ćwiczeń, inne powinieneś używać od teraz!

Wystąpienia publiczne – szkolenie Warszawa

Rozpoczynając dialog lub wystąpienie publiczne, ważne jest aby zaciekawić uczestnika. Uzasadnij mu, po co ma Ciebie słuchać, dlaczego na tym skorzysta, co dzięki temu osiągnie, co on będzie z tego miał?Jeśli zaciekawisz odbiorców, to zdobędziesz ich uwagę.

Kolejna technika wykorzystywana przez najważniejszych mówców to tak zwane zagnieżdzone pętle. Opierają się na tym, że przedstawiając historyjki, rozdzielamy je w najciekawszym momencie po to, aby powrócić w przyszłości. Najlepiej rozpocząć takie historię na początku wystąpienia i zamknąć na koniec. Pobocznie powinno się wplatać pętle w środek wystąpienia.

Na nieszczęście większa część nauczycieli, czy to nauczycieli w szkole, czy sprawozdawców na uczelniach – nie robi tego. Poniektórzy prezentują tylko plan wystąpienia, a inni przechodzą do sedna.

Większość dobrych mówców koncentruje się w najwyższym stopniu na początkowym etapie, oraz pamięta o ostatnim. Jeśli umiesz fundamentalne prawa utrwalania, to wiesz, że najlepiej utrwalamy to co jest na początku i to co jest na zakończeniu.Dlatego najważniejszy jest wprowadzenie oraz zakończenie.Powinno się też podczas rozwinięcia (czyli to, co w środku przemowy i co trwa najdłużej) w celu podtrzymania uwagi powracać do pytania: Po co?

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Sesje ślubne warszawa i fotograf warszawa
  2. Na co szkolenia BHP
  3. szkolenia
  4. Różne szkolenia
  5. Szkolenia BHP w przedsiębiorstwie
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.