Strona o krajach skandynawskich

kraje skandynawskie
  • Sharebar

Skandynawia to piękna kraina – wystarczyło pojechać tam kilka razy, a już człowiek zakochał się po uszy. Stąd też się wzięła idea portalu poświęconego krajom skandynawskim. Ma on łączyć miłośników i pasjonatów kultury oraz języków skandynawskich.

Do krajów skandynawskich zalicza się trzy kraje – Norwegię, Szwecję i Danię. Języki, którymi się posługują ich obywatele należą to języki skandynawskie, zaliczane z kolei do szerszej grupy języków germańskich. Stąd pewne różnice gramatyczne i fonetyczne, co powoduje, że mieszkańcy tych państw są w stanie w pewnym stopniu zrozumieć mowę sąsiada.

Kultura skandynawska zaczyna się w Polsce cieszyć coraz większą popularnością – urządza się mieszkania w tzw. “stylu skandynawskim”, coraz modniejsze robią się wakacje w Norwegii, a wśród języków obcych, których uczą się Polacy, nieśmiało zaczynają pojawiać się takie języki jak szwedzki czy duński.

I stąd właśnie wzięła się idea strony “Go Skandynawia” – ma ona na celu propagowanie kultury skandynawskiej przez jej miłośników poprzez wymianę ciekawymi i wartościowymi linkami, zdjęciami czy tekstami. Zapraszamy do współpracy wszystkich zainteresowanych, którzy chcą się podzielić swoimi zdjęciami z ostatnich wakacji w Szwecji, mają parę cennych rad dla osób szukających pracy w Oslo czy znają ciekawe strony poświęcone nauce języka norweskiego.

Celem jest stworzenie bazy wiedzy, w której każdy znajdzie dla siebie coś przydatnego i zechce się podzielić tym dalej z innymi. Bo nie od dzisiaj wiadomo, że treści tworzone przez pasjonatów są bardzo dobrą propozycją lektury w wolnej chwili.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Strona o krajach skandynawskich, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Cel – firmowa strona WWW
  2. Kapitalna strona internetowa
  3. System podatkowy w krajach Unii Europejskiej
  4. Kurs językowy to dobra inwestycja
  5. GTI – przyjazna strona komunikacji
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.