Nie tacy straszni przyszli menadżerzy

wesele
  • Sharebar

Zarządzanie- nie wiem, czy dane mi będzie być menadżerem, ale wybrałam ten kierunek. I co teraz? W tej chwili, gdy absolwenci to niemal tylko hurtowi magistrzy bez większych szans na satysfakcjonującą pracę i płacę?

Powołanie do organizacji pracy w grupie czułam od najmłodszych lat. Ustalanie kompromisów przy przydzielaniu obowiązków poszczególnym osobom, koordynacja i reżyseria szkolnych przedstawień, przewodnicząca Samorządu Szkolnego. Jednak teraz mam wątpliwości, czy to aby na pewno o to chodzi? Przyszły menadżer to zarządca, psycholog i prawa ręka samego siebie obdarzony charyzmą i umiejętnością wypracowania własnego autorytetu. Bez żadnych wątpliwości można stwierdzić, że to zawód nie dla każdego.

Czekają rozmaite wyzwania, ponieważ trudno przewidzieć, czym właściwie będziemy się zajmować. Może otrzymamy szansę reprezentowania popularnego wokalistę, lub dana nam będzie organizacja imprez dla firm, czy też może wesel, studniówek. O to właśnie chodzi, zawsze musimy być gotowi- dosłownie na każdą okoliczność, która może się zdarzyć. Niezaplanowane mowy, panowanie nad nieoczekiwanymi ludzkimi emocjami- należy przyznać, że z niektórymi umiejętnościami trzeba się urodzić, bo nie istnieje w sposób, w jaki można by je nabyć.

Nie mnie to oceniać, jednak sądzę, że nie wszyscy, którzy studiują razem ze mną mają odpowiednie predyspozycje do zarządzania kimkolwiek i czymkolwiek. Istnieje wyraźny podział, gdy mamy zorganizować własną pracę, widać kto jest chętny, a kto nie posiada wystarczającej siły przebicia wśród tłumu. Część osób powinno się rekrutować wyłącznie na stanowisko kierowników wprowadzania chaosu i zamieszania. Niektórzy z pewnością siedzą na zajęciach tylko po to, by móc poznać profil swojego przyszłego przełożonego. Często obawiam się, że sama również należę do tego grona.

Zarządzanie wbrew powszechnym opiniom, z którymi miałam okazję się skonfrontować to poważne i odpowiedzialne zajęcie. Musimy nad sobą pracować, planować wszystko po harmonogram dnia, miesiąca. I choć trudno ukryć, że to zadania, które właściwie czekają na wszystkich pozostałych, to warto zwrócić uwagę, iż nie można przy tym zapominać o smaku dnia codziennego. Nawet najbardziej nieoczekiwany transparent średnio promowany o treści: organizacja imprez Kraków ma możliwość zapowiedzieć wspaniałe wydarzenia, jeśli za nim kryją się ludzie kochający to, co robią i poświęcający się oczekiwanym efektom.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Matura to nie bzdura
  2. Komu nie podoba się naturalne linkowanie?
  3. Protezy nie takie straszne
  4. Modny dom to nie tylko kwestia gustu
  5. Nie bójmy się pozycjonowania
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.