Marzenie – architektura

  • Sharebar

Architektura to jeden z bardziej obleganych kierunków studiów. Niezmiennie od lat. Niezmiennie bowiem gwarantuje nie najgorsze perspektywy na rynku pracy. Jak się starać, by się tam dostać?

Dwie architektury. Którą wybrać?

Jeśli mowa o architekturze, to jednym z podstawowych rozróżnień jest podział na kierunek architektura i urbanistyka, realizowany zazwyczaj przez politechniki oraz architektura wnętrz. Oba te kierunki, choć bazują na rysunku, tak naprawdę kładą nacisk na nieco inne umiejętności, dość mocno różniąc się w swym charakterze. Inaczej też sytuują przyszłego absolwenta na rynku pracy. Architektura i urbanistyka to z dwojga wymienionych kierunek bardziej ścisły. W większym stopniu bazujący na matematyce i fizyce, w mniejszym odwołujący się do historii sztuki. Jego ukończenie daje uprawnienia inżynierskie oraz większą elastyczność na rynku pracy. Za to architektura wnętrz profiluje konkretniej, a same studia preferują w większym stopniu przygotowanie humanistyczne.

Jakie przedmioty?

Od tego więc, na którą architekturę chcemy zdawać, zależy wybór przedmiotów na maturze. Jeżeli celujemy w architekturę „inżynieryjną”, wówczas nie obędzie się bez zdania matematyki, a być może i fizyki. Zazwyczaj pewne i aktualne informacje na ten temat odnaleźć można na stronie internetowej danej uczelni. Jeśli natomiast decydujemy się na architekturę wnętrz, wówczas przedmioty humanistyczne także będą potrzebne do uzbierania odpowiedniej liczby punktów.

Nauka rysunku

Osobną, ale niemniej ważną kwestią jest nauka rysunku i egzamin z niego. Choć generalne zasady dobrego rysunku są niezmienne, to jednak każda z uczelni kładzie nacisk na nieco inne aspekty. Dlatego wybierając kurs przygotowawczy warto sprawdzić pod jakim kątem, tzn. pod kątem których studiów konkretnie uczy dany kurs.

Czytaj więcej: kurs na architekture Warszawa

 

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Kursy rysunku, szansą na odpowiedni rozwój Twojego dziecka.
  2. Piękno i moda, czyli architektura wnętrz
  3. Marzenie o lataniu czyli jak zostać pilotem
  4. Kurs rysunku jako nowe hobby
  5. Architektura i jej prekursorzy
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.