Jak szybko uczyć się języka?

angielski
  • Sharebar

Czy można nauczyć się języka obcego w ciągu miesiąca? To pytanie, choć z pozoru absurdalne, wymaga głębszego zastanowienia. Aby móc dokładniej rozważyć tę kwestię, należy odpowiedzieć sobie na pytanie, co to znaczy nauczyć się języka obcego?

Możemy mieć na myśli tzw. opanowanie języka na poziomie, jakim posługuje się osoba, dla której jest to język ojczysty. Możemy też myśleć o nauczeniu się języka, by móc pojechać do obcego kraju i móc załatwić sprawę w urzędzie, zamówić coś do jedzenia, spytać o drogę, porozmawiać o rodzinie i pogodzie. Ten drugi cel jest zdecydowanie łatwiejszy do osiągnięcia, nawet w ciągu miesiąca.

Skala “obcości” ma znaczenie

Drugą kwestią, którą należy rozważyć jest to, jak obcy jest dla nas dany język, który chcemy opanować. Dla Polaka, na przykład, nauczenie się, choćby podstaw, języka rosyjskiego, będzie łatwiejsze niż, dajmy na to, dla Anglika. Widać więc, że sukces zależy od kilku czynników. Innym, bardzo ważnym, jest nasza motywacja do nauki i predyspozycje. Jeśli jesteśmy dobrze zmotywowani, uda nam się znaleźć czas, by na naukę poświęcić choć kilka kwadransów dziennie, co przyniesie znakomite rezultaty. Także zdolności każdego z nas mogą w mniejszym lub większym stopniu wpływać na szybkość uczenia się, zapamiętywania słówek, doskonalenia intonacji i akcentu. Historie o sławnych poliglotach zdają się potwierdzać tezę, że język obcy można opanować bardzo szybko. Trzeba jednak pamiętać, że ci ludzie często znali nawet po kilkadziesiąt języków, opanowanie nowego było więc dla nich łatwiejsze. Mogli je porównywać z tymi, które już znali, mieli też wypracowane metody, które ułatwiały im naukę.

Podstawowa komunikacja w zasięgu

Podsumowując, istnieje możliwość nauczenia się języka obcego w ciągu miesiąca, jeśli tylko jesteśmy w stanie ograniczyć swoje ambicje i niekoniecznie chcemy od razu czytać, bez zaglądania do słownika, specjalistyczną literaturę w docelowym języku, który bardzo różni się od naszego języka ojczystego.

Czytaj więcej na: angielski Warszawa

 

 

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Jak uczyć się skutecznie, szybko i z przyjemnością
  2. O pasji uczenia się języka hiszpańskiego
  3. Wakacyjny kurs języka
  4. Jak uczyć się wosu?
  5. Metoda Callana w nauce języka
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.