Czy warto wybrać się na szkolenie linux?

  • Sharebar

Pośród szeregu szkoleń informatycznych w ciągu ostatnich lat dużą popularnością cieszą się szkolenia z systemów jakie funkcjonują w infrastrukturach sieci firmowych. Te najbardziej popularne to system Windows oraz Linux. Nic więc dziwnego, że aktualnie prym wiodą autoryzowane szkolenia firmy Microsoft oraz szkolenie linux, na które liczba uczestników z roku rok znacznie się zwiększa. Jest to najprawdopodobniej spowodowane zwiększoną popularnością właśnie tych rozwiązań w infrastrukturach sieci wewnętrznej polskich przedsiębiorstw.

Udział w szkoleniach z systemu linux najczęściej wymaga jedynie niewielkiej znajomości tego systemu, ponieważ najczęściej obejmują one także zakres takich podstawowych umiejętności, jak zarządzanie systemem plików, praca w konsoli tekstowej, administrowanie, czy też uzyskiwanie pomocy. Sporym ułatwieniem dla uczestników szkoleń z systemu Linux jest fakt, iż w większości ośrodków są one prowadzone w języku polskim, a nie jak bywało jeszcze kilka lat temu w języku angielskim.

Przy wyborze miejsca szkolenia warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak zakres i długość szkolenia.
Aby poznać w stopniu zadowalającym system linux potrzebne są co najmniej trzy dni szkoleniowe, a w przypadku bardziej rozwiniętej tematyki nawet więcej.

Ukończenie tak specjalistycznego kursu jakim jest szkolenie linux pozwoli z pewnością podwyższyć kwalifikacje zawodowe oraz zwiększyć szanse na zatrudnienie lub awans w międzynarodowych organizacjach, działających w branży informatycznej. Umiejętności zdobyte na tego typu szkoleniu pozwolą każdemu informatykowi z pozycji specjalisty przejść do roli eksperta.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Czy warto wybrać się na szkolenie linux?, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Czy warto wybrac kuriera?Czy może pocztę?
  2. Brodziki czy wanny – co warto wybrać?
  3. Czy warto reklamować się w internecie
  4. Czy warto decydować się na wakacje w grudniu?
  5. Dlaczego warto wybrać Focus Contact Center?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.