ZaSUVaj przez zimę!

zimowe szosy
  • Sharebar

Zima to mało przyjazna pora dla wszystkich kierowców. Kłopoty zaczynają się przeważnie już na wstępie, gdy chcemy wyruszyć autem spod domu. Najpierw trzeba je wydobyć spod warstwy śniegu i rozprawić się z przymarzniętymi szybami. Gdy samochód jest już odśnieżony, możemy ruszać w drogę. Jednak na ulicy nie każdy z nas czuje się pewnie. Tym bardziej, gdy zaczyna się robić ślisko, a asfalt zmienia kolor z czarnego na biały.

Pewniej z napędem 4×4

Podstawową zaletą, dla której SUV-y (samochody sportowo – użytkowe) świetnie sprawdzają się zimą, jest napęd na dwie osie. Pozwala on na pewniejsze pokonywanie zakrętów oraz zapewnia lepszą przyczepność na oblodzonych powierzchniach. Co ciekawe, gdy decydujemy się na zakup nowego auta, warto zwrócić uwagę na ceny różnych modeli. Dla przykładu najlepszy crossover Mazdy, czyli model CX-5, dostępny jest w wersji 4×2 i 4×4 w tej samej cenie. Ta zaleta dodatkowo przemawia za wyborem auta z napędem na cztery koła. Kolejnym plusem SUV-ów jest wyższe zawieszenie, czyli większy prześwit. Wydawać by się mogło, że w mieście ta cecha nie ma większego znaczenia. Każdy z nas zna jednak trudną sytuację na zaśnieżonych parkingach, gdzie łatwo utknąć, przejeżdżając lub parkując obok śnieżnej zaspy. Przeważnie kończy się to tym, że nasz samochód się „zakopie”. W SUV-ie nam to nie grozi, gdyż bez większego trudu można nim pokonywać śnieżne przeszkody.

Idealny na zimowe wakacje

Napęd na cztery koła i duży prześwit sprawiają, że  samochody te świetnie nadają się na górski wyjazd na narty lub snowboard. Nie dość, że są pakowne – bez problemu zmieścimy całą rodzinę z bagażami i sprzętem sportowym – to żadne oblodzone górskie serpentyny i podjazdy pod wyciąg narciarski nie będą nam straszne. SUV-y, ze względu na swoje duże rozmiary dają pasażerom i kierowcy poczucie bezpieczeństwa. Najnowsze systemy antypoślizgowe i kontrole trakcji sprawiają ponadto, że takie „miejskie terenówki”, mimo dużej masy, są samochodami przewidywalnymi i łatwymi do prowadzenia. Dzięki temu nie musimy się martwić, że start spod świateł na oblodzonym asfalcie skończy się mieleniem kołami w miejscu.

SUV-y często sprawiają wrażenie aut drogich. Jednak w ostatnich latach rynek pojazdów rekreacyjnych dość mocno się powiększył i praktycznie każdy producent ma w swojej ofercie samochód tej klasy. Wybór  jest zatem naprawdę duży i łatwo znaleźć nowego SUV-a za rozsądne pieniądze.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.