Zastanawiamy się nad wyborem felg z Chin

alufelgi
  • Sharebar

Pogodziliśmy się już, iż produkty, za które płacimy dzień w dzień, wyprodukowano w Republice Chińskiej. Identycznie jest rzecz jasna z kołami samochodowymi. Nasuwa się dylemat, czy warto zaopatrywać się w takie koła, czy patrząc od strony bezpieczeństwa i wielu lat korzystania z samochodu, nie lepszym ruchem jest zapłacić za droższe, ale trwałe felgi markowe?

Felga to nie tylko część samochodu, która określa jego wygląd wizualny. Koło przede wszystkim spełnia podstawową rolę, jaką jest zdolność do przemieszczania się oraz komfort i bezpieczeństwo podróży. Mając to na uwadze i szukając nowych felg aluminiowych do posiadanego auta, warto kierować się reputacją producenta. Felga aluminiowa powinna być nie tylko trwała, ale także doskonale okrągła. Obręcz, która nie daje się wyważyć jest kompletnie  bezużyteczna niezależnie jak stylowy posiadałaby kształt ramion.
Co sprawia, że alufelgi wytworzone w Republice Chińskiej są o wiele tańsze od markowych mimo, faktu że te chińskie muszą przebyć pół świata, by mogły trafić na wyposażenie posiadanego przez nas samochodu, a rekinem w produkcji tych markowych jest nasz sąsiad z za zachodniej granicy? Obręcze  ze stopów aluminium pozyskiwane z Azji są w dodatku dużo tańsze i zdecydowanie bardziej efektowne od najtańszych wersji obręczy MSW, Dezenta czy Anzio. Czy da się to wytłumaczyć tylko za pomocą mniejszych kosztów produkcji?

Mniejsze nakłady na produkcję to tylko jeden z czynników i być może nie najistotniejszy. Pogoń za ograniczaniem nakładów sprawia, że jakość stopów metali, z których produkuje się alufelgi w Chinach wolno przyrównać do odpadów pozostających po odlewaniu kół u renomowanych producentów. Żadna ceniona firma w tej branży nie pozwoli sobie na odlewanie felg ze stopów wątpliwej wartości, bo na szali stawia posiadaną opinię, w którą inwestowała latami. Tymczasem Chińczycy produkują obręcze, którym nie nadają nawet logo. Wiedzą, że i tak wszystko się sprzeda dzięki niskiej cenie produktu.

Jakość takich kół jest zdecydowanie niższa, co przekłada się na matowienie lub odpryskiwanie lakieru; podatność na odkształcenia i co za tym idzie trudności w wyważaniu. Żaden dobry wulkanizator nie przyjmie do odnowienia tanich azjatyckich felg aluminiowych, gdyż wyczyn będzie nietrwały i tak za pewien czas te obręcze będzie konieczność oddać na złom i ponieść koszty na kolejny komplet.

Odnośnie felg produkowanych w Chinach spotykamy dodatkowe zagrożenie. Odlewnie produkujące te modele posiadają zakusy do częstych zmian wzorów felg, ponieważ w ich przypadku na pierwszym miejscu ważna jest doraźna sprzedaż. Gdy za jakiś czas pojawi się konieczność wymiany jednej z alufelg nową, próba nabycia jednej sztuki może zakończyć się fiaskiem i to, co  pozostanie to wymóg kupienia następnego kompletu.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Zastanawiasz się nad najlepszą lokalizacją?
  2. Import części samochodowych z Chin
  3. Alu felgi a wygląd Twojego samochodu.
  4. Tworzenie stron WWW – gdzie się uczyć?
  5. Lepsze felgi stalowe czy aluminiowe?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.