Umowa kupna sprzedaży samochodu

  • Sharebar

Dowiedz się czy samochód ma oryginalne kluczyki. Kup tylko auto z oryginalnymi kluczykami. W przypadku, gdy kluczyki są dorabiane i stacyjka również była przerabiana to lepiej zapomnij o tym samochodzie. Bardzo możliwe, że jest kradziony.

Nigdy nie kupuj samochodu od pośredników – zawsze od prawowitego właściciela. Uważaj na sytuacje, gdy to jeden z małżonków jest sprzedającym i sprzedaje samochód należący do partnera. Sytuacje w stylu “mąż nie był w stanie się pojawić ale podpiszę umowę za męża” należą do podejrzanych. Może się tak okazać, że współmałżonek o niczym nie wie.

Sprawdź dokument tożsamości osoby sprzedającej samochód. Porównaj jego fotografię ze zdjęciem w innym dowodzie. Przepisz precyzyjne dane adresowe osoby sprzedającej w umowie kupna sprzedaży samochodu. Jest to bardzo ważne, żeby później urzędnicy mieli jasność kto sprzedawał i kto kupił.

Dłuższą chwilę oglądaj dowód rejestracyjny samochodu. Każde zadarcia, pomazania, brud powinny wzbudzić obawę przed fałszerstwem. Zmiany w dowodzie powinny być zaznaczone na ostatniej stronie.

Żądaj możliwie jak najwięcej dokumentów wozu (ubezpieczenie, dowód kupna samochodu, rachunek itd.). Porównaj zawarte w tych dokumentach dane zarówno kupującego oraz samochodu.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Historia samochodu
  2. Lakiery samochodowe
  3. Zaufany i sprawdzony salon Mitsubishi
  4. Samochody
  5. Mitsubishi dla każdego
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.