Technologia Skyactiv w samochodach Mazdy

samochód
  • Sharebar

Projektanci i konstruktorzy pracujący dla marki Mazda lubią wyzwania. Jednym z podjętych przez nich ostatnio było istne połączenie sprzeczności – zintegrowanie oszczędnego zużycia paliwa wraz z przyjemnością z jazdy. Tak powstała Mazda CX-5, która jako jeden z modeli wyprodukowanych przez tę markę jest oparta na innowacyjnej technologii Skyactiv.

Całkowicie nowe

Aby stworzyć tak rewolucyjny system należało odejść od tego, co dawne i całkowicie przeprojektować główne podzespoły pojazdu: silnik, skrzynię biegów, nadwozie i podwozie.
Powrót do deski kreślarskiej umożliwił konstruktorom modelu stworzenie pojazdu o osiągach i wydajności, jakich kierowcy oczekują od najlepszych. Właśnie dlatego SUV Crossover Mazda CX-5 jest tak innowacyjnym pojazdem. Silniki wykonane w technologii Skyactiv gwarantują niesamowite osiągi przy zużyciu paliwa porównywalnym z rozwiązaniami hybrydowymi. Skrzynie biegów działają zaskakująco szybko, a ulepszone nadwozie i podwozie zapewniają stabilność oraz zwrotność roadstera. Podsumowując, więcej mocy silnika idzie na koła, dzięki czemu nowa Mazda prowadzi się, jak żaden inny SUV w swojej klasie. Czy dalej zastanawiasz się jakiego SUVa wybrać? Sprawdź: http://nowamazda.pl/mazda-cx-5.

Osiągi – pełnia mocy i oszczędność

Mazda CX-5 to nie jedyny model wyposażony w technologię Skyactiv. Drugim, po wyżej wymienionym SUVie jest nowa Mazda6. Kolejny pojazd nowej generacji osiąga wysoką moc przy minimalnym zużyciu paliwa. Innowacyjna technologia opracowana przez inżynierów Mazdy jest także w wysokim stopniu ekologiczna, a ponadto zapewnia poziom bezpieczeństwa najwyższej rangi. Nowa Mazda6 to także pierwszy model z układem i-ELOOP, który odzyskuje energię podczas hamowania. Układ ten znacznie zmniejsza zużycie paliwa oraz poziom emisji spalin, co sprawia, że idealnie odwzorowuje strategię marki dotycząca ochrony środowiska naturalnego.

Niski poziom zużycia paliwa i najwyższe bezpieczeństwo zostało uzyskane bez pogarszania szybkości reakcji na polecenia kierowcy, zwinności i dynamiki jazdy, z których słyną samochody marki Mazda.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Samochód sportowy, nie tyko na weekend
  2. Samochód na miarę marzeń
  3. Reklama na samochodach
  4. Czy można zmniejszyć zużycie paliwa?
  5. Rodzinna historia na czterech kołach
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.