Tanie części samochodowe – gdzie kupić?

  • Sharebar

Kiedyś by znaleźć tanie części samochodowe pasujące do określonego modelu auta, trzeba było wybrać się na jedną z lokalnych giełd samochodowych lub złożyć zamówienie w warsztacie. Współcześnie nie ma już takiej potrzeby, w końcu od czego mamy Internet. Handel częściami samochodowymi z targowisk, złomowisk i warsztatów, przeniósł się na poziom sklepów i świata wirtualnego. Dziś by znaleźć część pasującą do naszego samochodu zwykle wystarczy wejść na jeden z portali aukcyjnych i skorzystać z pomocy wewnętrznej wyszukiwarki. Pomocne może być także samo Google, a konkretnie najpopularniejsza z wyszukiwarek internetowych.

 Dzięki pośrednictwu Internetu w prosty sposób dotrzemy do osób, które sprzedają części samochodowe nowe – zwykle odnosi się to do sklepów lub warsztatów zajmujących się dystrybucją tego typu produktów oraz części używane lub z drugiej ręki – zazwyczaj dotyczy to właścicieli pojazdów, którzy już tych części nie potrzebują, bo na przykład wymienili auto na nowy model.

 Oczywiście w dalszym ciągu dobrym miejscem na poszukiwanie tanich części samochodowych będą złomowiska, choć w praktyce odnosi się to raczej do elementów konstrukcyjnych pojazdów tj. drzwi czy szyby, a nie części i podzespołów mechanicznych. Tak czy inaczej na złomowiskach można znaleźć wiele rzeczy, które mogą przydać się podczas naprawy samochodów – niestety dotyczy to przede wszystkim starszych i bardzo popularnych modeli aut, jednym słowem takich, które z czasem trafiają na złomowiska.

 Jeśli jeździmy autem mniej popularnym niestety poszukiwania sklepu z częściami samochodowymi będą dłuższe i zwykle zmuszeni będziemy zapłacić znacznie więcej. Po pierwsze, jest ich mniej na rynku, a zatem trudniej będzie znaleźć części pochodzące z aut uszkodzonych. Po drugie, sprzedażą takich części zazwyczaj zajmują się autoryzowane serwisy – to one sprowadzają je do kraju i przez to obłożone są one sporą prowizją. Dlatego decydując się na kupno konkretnego modelu samochodu, warto mieć na uwadze przyszły koszt zakupu nowych części, gdyż na zakup ich tańszych odpowiedników – części używanych lub regenerowanych, zwyczajnie nie będziemy mieli szans.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Gdzie kupić części samochodowe?
  2. Jak kupić części samochodowe?
  3. Zamienniki tańsze od oryginałów
  4. Części samochodowe dla tuningowców
  5. Nowe i regenerowane części samochodowe
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.