Sposoby na fotoradary

  • Sharebar

Każdy lubi szybką jazdę samochodem, ale nikt nie lubi dostawać za to mandatów, no chyba że jesteśmy multimilionerami, dla których kilkaset złotych znaczy tyle, co nic. Taka sytuacja to jednak rzadkość na polskich drogach. Oto krótki przegląd legalnych i tych mniej legalnych sposobów na nierówną walkę z fotoradarami.

 

Zacznijmy od tych drugich. W internecie znajdziemy dziesiątki patentów na oszukanie oko fotoradaru. Niektóre bardziej, inne mniej skuteczne. Wszystkie opierają się zakryciu tablic rejestracyjnych pojazdu. Można to zrobić metodą chałupniczo-prowizoryczną: przylepianie liścia, foliowej torebki czy zamalowywanie pastą do zębów. Bardziej profesjonalne podejście zaprezentowali Rosjanie, którzy na jednym z filmików na portalu youtube, zalepiają tablicę rejestracyjną nalepkami z nadrukowanymi cyframi. Innym sposobem były promowane niegdyś w TV spreje, mające odbijać światło fleszy fotoradaru na tyle, by na zdjęciu tablica rejestracyjna była zupełnie nieczytelna. Sposób równie efektowny, co nieskuteczny. Stosując takie patenty, pamiętajmy o tym, że wszelkie zasłanianie lub zmienianie treści tablic, jest nielegalne i „nagradzane” mandatem stuzłotowym. Po drugie, nawet jeśli uda nam się zasłonić tablice, wciąż na szybie wozimy naklejkę z naszym numerem rejestracyjnym…

Lepszym ze sposobów na fotoradar, bo legalnym jest dokładne poznanie ich rozmieszczenia. Służą do tego mapy fotoradarów, których trochę znajdziemy w internecie. Przed ruszeniem w trasę warto się z takimi mapami zapoznać. Musimy jednak mieć świadomość, że takie mapy mogą być nieaktualne, a także że nie ostrzegą nas przed kontrolami prędkości czy fotoradarami tymczasowymi. Krokiem dalej w tej materii są specjalne aplikację na smartfony, jak iCoyote czy Yanosik, które ostrzegą nas kontrolami bezpośrednio na trasie, w czasie rzeczywistym. Warto przyjrzeć się bliżej takim aplikacjom, bo choć nie uprzedzą nas przed wszystkimi zagrożeniami, to z pewnością pozwolą zaoszczędzić sporo pieniędzy na mandatach. Zamiast ufać jednak elektronice, lepiej sięgnąć po sprawdzone metody. Mowa tu o klasycznym Radiu CB, niezastąpionym źródle informacji drogowej.

Dla tych zaś, których nie przekonały przedstawione powyżej metody, zawsze istnieje 100% skuteczny sposób na fotoradary, czyli… przepisowa jazda.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Bezpieczne sposoby oszczędzania pieniędzy
  2. Sposoby na kaca
  3. Sposoby na trądzik młodzieńczy
  4. Objawy menopauzy i sposoby łagodzenia objawów klimakterium
  5. Sposoby poruszania się po Warszawie
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.