Sposób na czyste auto

  • Sharebar

Nasze auto powinno być czyste niezależnie od pory roku. Niektórzy zalecają jedno mycie na tydzień, inni nawet tak często, jak tylko się przybrudzi, szczególnie, gdy nasz pojazd złapie dużo błota lub ptasie odchody. Mycie auta to może nie sztuka, ale porządne rzemiosło. Dlatego najlepiej robić to własnoręcznie. Oto kilka porad.

By umyć dobrze auto nie potrzebujemy dużo akcesoriów: szampon do karoserii, specjalna gąbka oraz szczotka, ściereczki z irchy i mikrofibry, myjka wysokociśnieniowa, ewentualnie woda ze szlaucha, trochę miejsca oraz sporo czułości dla naszego pojazdu.

 

Mycie auta od a do z

Ani woda ani karoseria auta nie powinna być zbyt ciepła. Duże temperaturowe różnice między nimi skutkują mikroskopijnych pęknięć. Mycie zaczynamy od dokładnego opłukania wodą całego auta (oczywiście pamiętamy, by je szczelnie zamknąć). Dzięki przewadze myjki ciśnieniowej już ten etap pozwoli nam pozbyć się większości brudu. Mycie zaczynamy od dachu. Rozcieńczony szampon do karoserii rozprowadzamy za pomocą gąbki i szczotki z miękkim włosiem. Te akcesoria bez problemu dostaniemy na każdej porządnej stacji benzynowej. Tu nie ma co oszczędzać, stare, bawełniane koszulki czy zwykłe ściereczki to naprawdę nie jest dobry pomysł, gdyż mogą przez to na aucie tworzyć się rysy. Na koniec wszystko spłukujemy obficie wodą. Teraz możemy już tylko zabrać się za osuszanie auta. W tym celu możemy posłużyć się specjalnym zbierakiem, lub tylko za pomocą ściereczki irchowej wypucować auta do sucha. W ten sposób możemy być pewni, że na aucie nie zostaną żadne zacieki.

 

Woskowanie – kropka nad i

Gdy jesteśmy pewni, że auto jest doskonale suche, możemy wziąć się za nakładanie wosku. Czystą ściereczką nanosimy go okrężnymi ruchami dłoni. Po wyschnięciu wosku możemy ściereczką z mikrofibry dokładnie wypolerować całe auto. Voila! Nasz pojazd wygląda jak nowy.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Jak sprowadzić auto z zagranicy
  2. Auto leasing
  3. Twoje ślubne auto
  4. Auto czy rower? – zdecyduj sam!
  5. Bezpieczne auto – odpowiednie opony
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.