Rola ogrzewania postojowego

  • Sharebar

Ogrzewanie postojowe to ciekawe rozwiązanie, powstałe z myślą komforcie kierowców i pasażerów samochodów w okresie zimowym. Chyba nikt, kto parkuje swoje auto na parkingu zimą nie jest zadowolony z zaśnieżonego auta oraz niskiej temperatury wewnątrz pojazdu. Odśnieżenie auta to dodatkowe kilka minut, które moglibyśmy poświęcić na przykład na spanie. Zagrzanie auta od optymalnej temperatury też trwa dobrą chwilę, jeśli do pracy nie mamy daleko, samochód ledwo zdąży się zagrzać, a już z niego wychodzimy. Nie jest to zbyt ekonomiczne rozwiązanie.

Z pomocą przychodzi tutaj innowacyjny system ogrzewania postojowego, które pozwala zaoszczędzić czas, paliwo oraz pieniądze, a dodatkowo cieszyć się ciepłem od razu po wejściu do auta. Ogrzewanie tego typu można zamontować w każdym samochodzie, mniejszym i większym. Trzeba tylko pamiętać o wcześniejszej aktywacji systemu – na około 20 minut przed wyjściem z domu. Można to zrobić na przykład za pomocą aplikacji na smartfona, specjalnego pilota z odległości 1 km lub nastawiając timer w samochodzie.

W systemie ogrzewania postojowego ważną rolę pełni system wentylacji oraz układ chłodzenia silnika. Specjalny agregat grzewczy połączony z tymi układami nagrzewa wnętrze auta w około 20 minut.

Korzystając z ogrzewania postojowego kierowca nie musi drapać szyb w trakcie mrozów, ponieważ lód sam się na nich rozpuszcza pod wpływem ciepła z wnętrza pojazdu, nie musi też marznąć dojeżdżając do pracy. Jest to więc bardzo praktyczne rozwiązanie, które powinny docenić wszystkie zmarzluchy.

Dodatkowym atutem ogrzewania postojowego jest nagrzanie silnika, co przyczynia się do mniejszej emisji spalin niż w przypadku rozruchu zimnego silnika. Korzysta na tym więc również środowisko naturalne oraz nasz portfel, bo nagrzany silnik nie zużywa tyle paliwa co zimny.

Co ciekawe, z ogrzewania postojowego można korzystać nie tylko zimą, ale również latem, by ochłodzić wnętrze pojazdu.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Badanie mocy silnika
  2. Konkurencja w metodach ogrzewania
  3. Wybór ogrzewania do domu
  4. Samochody z USA
  5. Ubezpieczenie samochodu zmodyfikowanego
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.