Renowacja felg – jak przebiega ten proces

  • Sharebar

Jak można zauważyć felgi z upływem czasu tracą swój niesamowity i unikalny wygląd. Można wtedy albo kupić nowe felgi albo po prostu oddać je do renowacji i właśnie o tym – renowacji felg będzie ten artykuł.

Renowacja felg jest to odnowienie starych i zużytych już felg stalowych lub aluminiowych. Do renowacji felg stosuje się procesy takie jak piaskowania, śrutowania albo szkiełkowania tak zwane obróbki mechaniczne, te procesy służą przede wszystkim do niwelowania rys i otarć, również korzysta się z takich procesów jak pewnie już wam znane malowania proszkowe czy chociażby prostowania. Wszystkie te procesy czyli całościowa renowacja felg trwa od 3 o 5 dni.

W obecnych czasach praktycznie każdą felgę da się naprawić niezależnie od wielkości uszkodzenia(ubytki w materiale, uszczerbki, nadłamania). Jednak nie myślcie sobie, że można zniwelować takie uszkodzenia przy użyciu domowych narzędzi, oczywiście trzeba się udać z tym do profesjonalistów, którzy mają na swoim zapleczu odpowiednie narzędzia i maszyny do procesów takich jak napawanie TIG, zeszlifowanie i wyrównanie powierzchni.

Przy profesjonalnej renowacji felg, nie można szpachlować i nakładać żadnych kitów natryskowych. Po uzupełnieniu ubytków felga jest oddawana do piaskowania ponownie, a następnie przekazana do malowania. Dobrze jest się upewnić, że fachowcy używają najlepszej jakości farb i lakierów proszkowych, które są odporne na różne preparaty chemiczne służące do mycia felg.

Myślę, że przybliżyłem wam trochę jak wygląda proces renowacji felg. Jest on dużo tańszy niż kupowanie nowych felg, a efekt – zniewalający, często felgi po renowacji wyglądają jak nowe albo nawet lepiej.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Renowacja felg - jak przebiega ten proces, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Zastanawiamy się nad wyborem felg z Chin
  2. Usługi związane z renowacją zadaszenia
  3. Lepsze felgi stalowe czy aluminiowe?
  4. Renowacja mebli
  5. Jak przyśpieszyć proces gojenia się ran?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.