Przydatne gadżety do naszego auta

  • Sharebar

Nareszcie zakupiliśmy sobie wymarzony wóz. Po gruntownym przeglądzie stoi lśniący przed naszym blokiem. Byśmy jednak w pełni poczuli, że należy do nas, musimy dopasować jego wnętrze do swoich oczekiwań.

Zacznijmy od drobnych dodatków, które każdy kierowca, chcąc nie chcąc, w końcu kupi: ulubiony zapach, okrycie fotela czy zagłówków lub użyteczny stojak na komórkę. Jeśli jesteśmy religijni, śmiało powieśmy obrazek ze św. Krzysztofem czy różaniec, w końcu to nasze wnętrze i powinniśmy je urządzać po swojemu.

 

System Audio

Radio prędko się nudzi, często traci zasięg i charczy. Słuchanie ulubionej muzyki sprawi, że podróż – nawet poprzez korki i zatory – będzie o wiele bardziej przyjemna i bezstresowa. Co prawda zmieniarki CD odeszły już do lamusa, ale odtwarzacz czytający DVD radzący sobie ze standardem mp3 jest optymalnym rozwiązaniem. Jednak nawet odtwarzacz o przyjaznej i szybkiej obsłudze nie zapewni nam odpowiedniej dawki muzycznych wrażeń, jeśli nie zainwestujemy w dobre nagłośnienie. Nie mowa tutaj o potężnych basowych tubach wypełniających swoimi gabarytami pół bagażnika, ale markowe głośniki o dobrych parametrach są tym, czego potrzebujemy.

 

Kamerka

Teraz wszyscy ją mają. Rejestratory wideo robią furorę na polskim rynku i nie dzieje się tak przez przypadek. Pojęcie kultury drogowej dla niektórych użytkowników naszych dróg to, niestety, nadal coś nowego. Poza tym nie brak u nas oszustów chcących poprzez stłuczkę wymusić odszkodowanie. Zapis z wideorejestratora będzie stanowić niepodważalny dowód prawdziwości naszych słów i sporo zaoszczędzi nam czasu i nerwów w wyjaśnianiu stróżom prawa okoliczności ewentualnego zdarzenia. Popularność tego typu sprzętu na naszym rynku doprowadziła do znacznej obniżki cen, przez co zakup nie nadweręży w żaden sposób naszej kieszeni.

 

CB-radio

Kolejnym przydatnym gadżetem, którego kupno warto przemyśleć, jest CB-Radio. To nadal najbardziej wiarygodny i miarodajny kanał informacyjny na naszych drogach. Dzięki CB dowiemy się o drogowych zatorach i poznamy alternatywne drogi objazdu. Ale i tak najciekawszą informacją, jaką będziemy chcieli się dowiedzieć, będzie rozmieszczenie fotoradarów i policyjnej kontroli prędkości. Jeśli myślimy o zakupie CB-Radia, ten artykuł pomoże z pewnością nam ułatwi wybór.

 

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.