Profesjonalne uszczelnianie w motoryzacji

zastosowania silikonu
  • Sharebar

Wiele elementów mechanicznych, stosowanych w samochodach, wymaga intensywnego smarowania. Silniki, skrzynie biegów lub mosty napędowe są smarowane ciekłym olejem oraz olejową mgłą. Wymogi serwisowe nakazują zachowanie dostępu do poszczególnych mechanizmów, ale olej nie powinien przedostawać się na zewnątrz. Dlatego miski olejowe i inne, rozbieralne pokrywy, muszą zapewniać odpowiednią szczelność. Z tego powodu na złączeniach stosowane są rozmaite uszczelki kartonowe, miedziane, aluminiowe lub wykonane z innych, elastycznych materiałów.

W celu zapewnienia dodatkowej odporności miejsc wymagających precyzyjnego montażu, stosuje się uszczelnienia silikonowe. Specjalistyczne pasty z powodzeniem mogą uzupełniać lub zastępować uszczelki elastyczne. Wilgoć, występująca w środowisku, powoduje ich krzepliwość i utwardzenie. Tego typu rozwiązania są odporne na działanie warunków atmosferycznych oraz wpływ zmiennych temperatur. Uszczelnienia z silikonem są niepalne. Ich stosowanie nie grozi skażeniem środowiska, ani nie przyspiesza korozji metali, do których przylegają.

Niestety uszczelnienia silikonowe nie są odporne na kontakt z benzyną. Na rynku jest szeroka oferta past, które zapewniają doskonałą szczelność w zetknięciu z rozmaitymi smarami oraz olejami. O ich przydatności w motoryzacji świadczą dodatkowe znaczenia. Pasty silikonowe należy nakładać na obie krawędzie łączonych elementów. Śruby trzeba dociskać do momentu pojawienia się pasty na zewnątrz. Po stwardnieniu silikonu należy docisnąć jeszcze śruby mocujące.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.