Mazda 6 – komfort, dynamika i… ekologia

Samochody osobowe
  • Sharebar

Japońskie samochody osobowe od wielu lat cieszą się niesłabnącym zaufaniem tysięcy kierowców. Są cenione przede wszystkim za solidność, niezawodność oraz dobre osiągi. Nie inaczej jest w przypadku nowej Mazdy 6, która doskonale wpisuje się w filozofię japońskiej marki – stylowy design, przyjemność z jazdy oraz dbałość o środowisko to jej najważniejsze cechy.

Zrównoważony zoom-zoom

Pod tym pojęciem kryje się nowa filozofia marki, opierająca się na przyjemności z jazdy przy jednoczesnym dbaniu o środowisko naturalne. Już w 2007 roku, podczas premiery nowej generacji Mazdy 2 i Mazdy 6, koncern przedstawił konkretny plan redukcji zużycia paliwa o 30% do 2015 roku. Dwa lata wprowadzono innowacyjny układ Mazda i-Stop oraz zaprezentowano nowy zespół napędowy SkyConcept, który przerodził się następnie w technologię SkyActiv. Japońskiemu producentowi udało się zmniejszyć zużycie paliwa bez konieczności rezygnowania z wysokich osiągów. Obecnie klienci mogą wybrać spośród kilku atrakcyjnych wersji napędu i wyposażenia, w czym pomoże specjalnie przygotowany Mazda 6 konfigurator.

Filozofia KODO i bogate wnętrze

Nowa Mazda 6 to auto, które zostało zaprojektowane zgodnie ze stylistyką KODO, oznaczającą „Duszę ruchu”. Dzięki efektownym przetłoczeniom auto ma sportowy rys, który dodaje mu charakteru i przyspiesza bicie serca każdego miłośnika prędkości. Mocna sylwetka i dynamiczny wygląd nadwozia obiecują niezapomniane wrażenia z jazdy. Sprawiają również, że kierowca nie pozostanie anonimowy na drodze – tak atrakcyjne auto z pewnością przyciągnie niejedno spojrzenie. Z kolei luksusowe wnętrze zapewni pasażerom komfortowe warunki podróżowania, a kierowcy zapewni poczucie jedności z autem i intuicyjne prowadzenie.

Mazda 6 to niezastąpione auto dla każdego wielbiciela dynamicznej jazdy i atrakcyjnego designu. Niskie spalanie oraz niewielka emisja CO2 przy zachowaniu dobrych osiągów sprawia przy tym, że jest to idealny samochód również dla osób dbających o środowisko. Japoński koncern po raz kolejny stworzył model idealny.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Samochód na miarę marzeń
  2. Samochód sportowy, nie tyko na weekend
  3. Technologia Skyactiv w samochodach Mazdy
  4. Ekologia ze Skandynawii
  5. Szkoła jazdy Wrocław
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.