Kupujemy pierwsze auto

  • Sharebar

Wraz ze zmianą polityki dotyczącej egzaminów na prawo jazdy, znacznie zmniejszyła się grupa młodych ludzi kupujących swój pierwszy samochód. Kolejki oczekujących na egzamin teoretyczny i praktyczny stopniały ostatnimi czasy w sposób radykalny. Mimo wszystko jednak wiele osób do testów podchodzi i je zdaje. Im właśnie przydać się może krótki poradnik, na co powinni zwrócić uwagę, kupując swój pierwszy samochód.

 Kto ja jestem?

Wybierając swój pierwszy samochód musimy, to jasne, zastanowić się nad możliwościami finansowymi, jakie nas ograniczają, oraz nad wyzwaniami, jakie stawia przed nami codzienność. Wybór auta idealnego powinien stanowić wyważenie pomiędzy tymi dwoma czynnikami. Lubisz szybką jazdę? A może preferujesz spokojne, zrównoważone przejażdżki po mieście? Samochód ma być elementem stylu życia, czy użytkową maszyną, pomagającej zorganizować życie każdego dnia? Czy jesteśmy singlami bez dodatkowych zobowiązań, młodym małżeństwem czy rodzicami z kilkorgiem dzieci – w każdej sytuacji powinniśmy wziąć pod uwagę, w jakich okolicznościach będziemy z naszego auta korzystać. Wskazanie tych danych zdecydowanie powinno nam ułatwić zawężenie listy interesujących nas faktycznie ofert.

 Które wybrać?

Gdy już określimy sytuacje, w których wykorzystywać będziemy nasze auto możemy przystąpić do przeglądania ofert. Rynek pierwotny samochodów jest w Polsce bogaty, jednak mało kogo stać na zakup zupełnie nowego auta już na początku drogi kierowcy. Znacznie sensowniejsze jest w tym wypadku przyjrzenie się dokładnie ofertom z rynku wtórnego. Oferta jest szeroka i dostosowana do praktycznie każdej kieszeni. I tak można kupić praktycznie nowe auto za około 2/3 wartości z rynku pierwotnego, jak i stare auto, idealne do uczenia się na własnych błędach. W Internecie dobre oferty zbierają samochody takie jaki Mazda 2 czy Honda 2 Jazz. To samochody dla zainteresowanych połączeniem azjatyckiej wysokiej jakości z wielofunkcyjnym charakterem auta. Dla zainteresowanych autami europejskimi ciekawą propozycją może być Volkswagen Polo lub Toyota Yaris. W każdym z tych modeli mamy do czynienia z podobną ceną, osiągami i ocenami ekspertów. To samochody projektowane z myślą o wygodzie i wielofunkcyjnym zastosowaniu. Szukając pierwszego auta, warto wziąć pod uwagę każdy z tych zaproponowanych modeli.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Jak sprowadzić auto z zagranicy
  2. Sposób na czyste auto
  3. Twoje ślubne auto
  4. Komisy w Krakowie
  5. Świetna inwestycja w auto
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.