Czy warto zakładać firmę transportową?

transport
  • Sharebar

Założenie firmy to marzenie wielu osób. Często początkujący przedsiębiorcy wybierają branże, na których się znają, a czasem zwyczajnie, również z tego powodu, kontynuują działalność na własną rękę, jednak w tej samej branży, w której wcześniej pracowali na etat. I tak, wielu długoletnich kierowców, zwłaszcza samochodów ciężarowych, myśli o założeniu własnej firmy. Czy rzeczywiście warto?

Zawsze warto podejmować inicjatywę i próbować. Jeśli jednak chcemy porwać się na głęboką wodę, lepiej się zastanowić. Firma transportowa jest bowiem dużą inwestycją. Same części do ciężarówek w razie naprawy to spory koszt. Ciężarówki są niezwykle wymagające, ich stan techniczny wymaga nieskazitelności, co jest znacznym obciążeniem budżetu, jeśli zwykłe nity to już znaczny wydatek.

Dodatkowym argumentem są także zlecenia. Całkowicie początkujący przedsiębiorca, bez większego doświadczenia w logistyce nie ma właściwie pojęcia o klientach, cenach i zasadach działania, dlatego może zostać szybko zepchnięty przez starych „wyjadaczy”.

Biznes transportowy jest natomiast dobrym rozwiązaniem, w przypadku kierowców, którzy od lat obserwowali działania firm logistycznych, wyjeżdżali w trasy i mieli bezpośrednie kontakty z klientami. Chcąc nie chcąc znają oni bowiem mniej więcej koszty utrzymania i stopę zwrotu wszelkich inwestycji. Tutaj także pojawia się istotne pytanie, czy warto zakładać działalność w pojedynkę, inwestując jedynie w samochód ciężarowy czy zakupić ich kilka, zatrudniać ludzi, a samemu być na miejscu. I jak zawsze odpowiedź zależy od okoliczności dodatkowych, takich jak umiejętności, preferencje, ilość i jakość zleceń. Najlepszym rozwiązaniem wszelkich biznesowych dylematów jest stworzenie kosztorysu, który jasno przedstawi nam opłacalność danego przedsięwzięcia.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Czy branża transportowa odczuła kryzys?
  2. Czy warto stosować komponenty na www?
  3. Premium Assistance – warto czy nie warto?
  4. Jak założyć firmę
  5. Czy warto robić test genetyczny na potwierdzenie ojcostwa?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.