Chevrolet Captiva – rodzinny crossover

motoryzacja
  • Sharebar

Chevrolet Captiva jest SUVem, który trafił do produkcji w 2006 roku. Po przejęciu bankrutującego Daewoo przez Chevroleta Captiva stała się następcą Musso. Produkowana jest w Korei Południowej w fabryce w Bupyong i jest to pierwszy crossover Chevroleta skierowany na rynek europejski. Od debiutu do dnia obecnego powstały dwie generacje Captivy, która konkuruja na rynku z takim modelami, jak Hyundai Santa Fe, Hyundai ix35, KIA Sportage, . Opel Antara, Nissan X-trail, Mitsubishi ASX czy Volkswagen Tiguan. Captiva zyskuje coraz większą popularność w Europie, a nabywców zdobywa dzięki rozsądnej cenie i przestronnemu wnętrzu.

Samochód wygląda masywnie i muskularnie, głównie przez budowę przedniej części, kojarzącą się z typowymi amerykańskimi konstrukcjami. W przeciwieństwie do pełnego charakterystycznych detali frontu, tył samochodu wygląda już łagodniej. Ma białe wydatne klosze, osłonę pod zderzakiem wykonaną z tworzywa, dwie końcówki układu wydechowego oraz przyciemnioną szybę. Połączenie to sprawia, że samochód prezentuje się atrakcyjnie.

Chevrolet Captiva może poszczycić się również funkcjonalnością i ergonomią wnętrza. Nadwozie o długości 4,7 metra jest w stanie pomieścić nawet siedem osób, przy czym w pierwszych dwóch pierwszych rzędach komfortowo będą czuć się nawet wysocy podróżujący, natomiast dwa siedzenia z tyłu przeznaczone są raczej dla dzieci lub jako siedziska awaryjne.

Przy siedmiu siedzeniach bagażnik ma tylko 97 litrów pojemności, jednak w wersji pięcioosobowej może on osiągnąć nawet 769 litrów. Ponadto w katalogu z akcesoriami do Captivy znajdziemy box dachowy, a jeśli zamontujemy hak holowniczy, samochód może ciągnąć ważącą dwie tony przyczepę wyposażoną w hamulec.

Również zachowanie silnika i skrzyni biegów może zrobić pozytywne wrażenie, gdyż napęd pracuje cicho, a biegu wchodzą bardzo precyzyjnie.

 

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.