Bezpieczna jazda quadem zimą

quady
  • Sharebar

Sezon zimowy w pełni a większość z osób, które uwielbiają szaleństwa quadem w zimowym klimacie przygotowuje się do sezonu pełną parą. W tym celu każdy z fanów quadów powinien zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria ATV i ruszyć w niezapomnianą podróż pełną wrażeń. To, co jest istotne to odpowiedni osprzęt, który będzie gwarantował zwiększenie bezpieczeństwa nie tylko na drodze ale i podczas offroadu.

To, co jest przede wszystkim ważne do odpowiednie opony do quadów. Przy złym wyborze można wylądować w zaspie śnieżnej a co gorsza nawet w rowie. W tym celu także często zakładane są odpowiednie gąsienice śniegowe, które pomimo tego, iż sprawiają, że quad wolniej jedzie dają pewność nawet na grubszej pokrycie lodowej przykrytej śniegiem.

W przypadku bardzo ostrej zimy warto jest także wykupić odpowiednie zabezpieczenia przed zimnem. Dobrymi produktami dającymi większy komfort z jazdy zimą są między innymi podgrzewane siedzenia, które są łatwe w montażu i równocześnie są odporne na warunki atmosferyczne w tym na wysoką wilgotność, jaka może towarzyszyć zimowej aurze.

W przypadku udanego sezonu zimowego nie wystarczy zakupić piękne felgi do quada, trzeba mieć zawsze “łeb na karku” i szeroko otwarte oczy na wszelkiego rodzaju niebezpieczeństwa. Ważne jest prawidłowe oświetlenie, ponieważ w sezonie zimowym bardzo szybko na dworze robi się ciemno a wszystko w śniegu wygląda tak samo. Odpowiednie lampy ledowe o mocy 60W to koszt już nawet tysiąca złotych, a są one w stanie pomóc kierowcy quada w prawidłowej ocenie sytuacji na drodze i uniknięciu wielu niepożądanych i niebezpiecznych sytuacji.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Zima – sezon złamań i gipsów
  2. Jazda na motocyklu
  3. Tuning zimą
  4. Alternator zimą
  5. Nowa kolekcja jesień-zima 2012/2013
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.