Ślubne wspomnienia

ślub
  • Sharebar

Z sentymentem nie raz zaglądamy do szafki rodziców i przeglądamy fotografie i zebrane kartki z życzeniami dla rodziców z czasów ich ślubu. Zastanawiamy się wówczas czy aż tak bardzo rożne było ich wesele od obecnych? Na swój sposób każdy organizuje wesele według własnych upodobań, i również wtedy sprawa wyglądała podobnie.

Dzisiaj mamy jednak do wyboru więcej możliwości, ze względu na kwitnący wolny rynek i zwiększenie konkurencyjności towarów i usług. Kiedyś np. stawiało się na podwórku Panny Młodej wielki barak (jeżeli podwórko to było dostatecznie duże aby pomieścić gości). Dziś nikt raczej nie pomyślałby o takim rozwiązaniu. Popularne bowiem stały się sale weselne, które, w zależności od właściciela i/lub ceny dają wiele możliwości, załatwiając pewne sprawy za nas. Chodzi tutaj np. o wystrój i dekoracje sali, nagłośnienie, zorganizowanie ciast w zaprzyjaźnionych piekarniach, a nawet polecenie zespołu weselnego, który już na tej sali poprowadził niejedno wesele.

O ile w sprawach ślubu nie zmieniło się tutaj zbyt wiele, zachowując klasyczną konwencję katolickiego ślubu, o tyle w branży poligraficznej zajmującej się oprawą weselną zmiany są już znaczne. Pojawiły się bowiem ręcznie robione zaproszenia ślubne, które są ciekawsze i milsze dla oka od zaproszeń klasycznych, robionych hurtowo według szablonu. Każdy bowiem może teraz zakupić papier ozdobny, wstążki i kokardki, doklejane ozdoby, specjalne nożyczki do wycinania wzorów, a dla wymagających – lak służący do przyozdobienia zaproszenia w charakterze starodawnej pieczęci (tak jak to miało miejsce  w średniowieczu przy wysyłaniu korespondencji). W połączeniu z nietypowym pomysłem i ozdobnym papierem jest efekt zawsze będzie ciekawy.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Ślubne wspomnienia, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Dekoracje ślubne i weselne
  2. Twoje ślubne auto
  3. Ślubne zakupy
  4. Nowoczesne zdjęcia ślubne.
  5. Przygotowania ślubne-jak to ogarnąć?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.