Moda Vintage w ubraniach

moda
  • Sharebar

Moda cały czas się zmienia, przechodzi ewolucję. To co było modne w dalekich latach – obecnie powraca. W latach 20 i 30 XX wieku popularne były fryzury typu bobek, obecnie można zauważyć że trend ten powraca nie tylko u projektantów na pokazach mody ale również w codziennych stylizacjach. Styl retro kocha wiele kobiet, stylizacje nawiązujące do czasów sprzed I wojny światowej jest obecnie popularny u takich projektantów jak Valentino, Gucci czy Chanel.

Prócz stylu retro we fryzurach też obowiązuje w ubraniach. Młode kobiety znajdują ciekawe egzemplarze takich ubrań w tak zwanych „babcinych szafach” oraz różnego rodzaju Second Handach. W niektórych miastach powstają specjalne sklepy oraz ciucholandy oferujące jedynie ubrania i akcesoria Vinatge.

 W Internecie można także znaleźć specjalistyczne sklepy vinatge oferujące sprzedaż online. Bywają również szmateksy, a ceny takich ubrań mogą sięgać nawet kilkaset złotych. Styl vintage jest popularny nie tylko w Polsce, ale również w Wielkiej Brytanii, kobiety wymyślają różnego rodzaju stylizacje, a we fryzurach prześcigają się szybciej niż nie jeden fryzjer. Kraków i Poznań to kolebka stylu Vinatege nie tylko w ubraniu ale również w stylizowaniu różnego rodzaju kawiarni oraz restauracji. Coraz więcej miejsc na przysłowiową kawę przypomina starodawne angielskie posesje lub wiejskie klimaty niż nowoczesną kawiarnie lub restauracje.

Moda na Vintage króluje w ubraniach fryzurach oraz stylizacji lokali gastronomicznych, a nawet przenika do naszych domów.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Moda na fototapety ścienne
  2. Scrapbooking – nowa moda?
  3. Moda
  4. Moda na zdrową żywność
  5. Moda XXL
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.