Książki,e-booki i audiobooki

asystentka
  • Sharebar

Szkoła jest dla nas wyjątkowym miejscem. Jedni mają do niej szacunek bo lubią się uczyć i to sprawia im przyjemność. Inni niekoniecznie muszą być zafascynowani szkołą i wolą bardziej co innego, bo nauka może im kojarzyć się źle. Mimo podziałów na tych co lubią szkolne zajęcia, a na tych, którzy wręcz ich nie cierpią każdy w swoim życiu niejednokrotnie musiał przeczytać jakiś tekst. Musiał po prostu nauczyć się czytać. Nieumiejętność radzenia sobie w tej czynności powoduje, że dana osoba może nie mieć wystarczającej ilości wiedzy, aby kreować się w dalszym życiu. Z tego względu warto się uczyć i brać na poważnie rady naszych rodziców, którzy w swoim życiu przekonali się jaką wartość mają książki. Nie omieszkam tutaj dodać jak wiele pożytku mamy z czytania papierowych kartek. Zastrzyk niezbędnych informacji i wiedzy, który znacząco przyczynia się do polepszenia jakości naszego życia jest idealnym rozwiązaniem dla każdego kto potrafi czytać. Nie sposób wymienić tutaj korzyści płynących z przeglądania treści, które to przyczyniają się do naszych sukcesów.

Ale książki to jeszcze nie wszystko, bo obecna technika stoi na niewiarygodnie wysokim poziomie, i to ona przyniosła nam nowe technologie, które próbują wyprzeć tradycyjną książkę. Należy wymienić tutaj dwa elektroniczne narzędzia, dzięki którym uczymy się z takim samym sukcesem. Jednym z nich są elektroniczne książki, czyli tzw. e-booki, które zyskują sobie coraz to większa sympatię i zadowolenie ich użytkowania. Gdy spędzamy czas przy komputerze czasami spotykamy się z nazwą PDF, który jest niczym innym jak elektroniczną treścią zapisaną na naszym pulpicie. Taka właśnie treść towarzyszy e-bookom.

Wiedząc mniej więcej co to są e-booki przyjrzyjmy się nieco innej dźwiękowej rewolucji, która otacza nas zewsząd. Czy to na ulicy, w parku, czy w innych publicznych miejscach spotykamy osoby słuchające dźwięków w swych słuchawkach. Niektórzy mogą myśleć, że takie osoby słuchają muzyki, i pewnie po części mają rację, choć wiele z tych osób słyszy mówiony tekst. Tym właśnie różnią się audiobooki od e-booków.

Elektronika w dzisiejszym świecie zagląda wszędzie nawet w najodleglejsze zakątki świata. Sentyment jaki budzi w nas drukowana książka jest stale przez nas pielęgnowany. Miejmy nadzieje, ze jeszcze długo tak będzie.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. e-booki, e-prasa,książki audio
  2. Książki
  3. E-booki w internecie
  4. Książki pedagogiczne dopomagają walczyć o istnienie
  5. Dobre książki
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.