Warzywno-owocowe urozmaicenie diety

  • Sharebar

W pełni lata trudno o lepsze warunki do zmiany nawyków żywieniowych. Duży wybór świeżych, sezonowych owoców i warzyw tylko ułatwia podjęcie tej decyzji. A i wprowadzenie jej w życie nie jest niczym strasznym czy czasochłonnym. Wystarczy jedynie kilka dobrych pomysłów na wcielenie nowych postanowień w życie.

Soki i koktajle

Jednym z ciekawszych sposobów na odświeżenie diety jest dodanie do niej własnoręcznie robionych soków czy koktajli. Przepisów na takowe możemy znaleźć w internecie całe setki a w dodatku są to jedne z mniej pracochłonnych potraw. Jednak aby je wykonać niezbędna będzie nam wyciskarka do owoców i warzyw lub sokowirówka. Taki sprzęt pozwoli nam nie tylko oszczędzić czas ale też sprawi, że robienie soków stanie się banalnie proste. Nie wspominając o tym, że dzięki takiemu sprzętowi przygotowywane przez nas soki będą klarowniejsze i bardziej przypominające te z kartonika. Taki sok łatwiej będzie wypić nawet wybrednemu dziecku. A samo zrobienie soku wymaga jedynie włożenia podzielonych na części owoców czy warzyw do maszyny. Może dziwić jak taka prosta czynność może dawać nie tylko przyjemność ale też pozytywnie wpływać na styl naszego odżywiania.

Sałatki i surówki

Kolejnym sposobem na dodanie witamin do diety jest wprowadzenie do jadłospisu większej ilości sałatek. Sałatki jak i surówki jeśli są odpowiednio skomponowane mogą z łatwością zastąpić posiłki takie jak drugie śniadania czy kolacje. A ich przygotowanie nie powinno sprawiać problemu nawet największej kuchennej fajtłapie. Sałatki możemy tworzyć według własnego uznania lub zgodnie z przepisem. Tworząc je samemu lepiej dopasujemy je do naszych gustów żywieniowych. Pamiętajmy jednak, że sałatka to nie muszą być same warzywa. Możemy dodać do nich mięso czy rybę jeżeli chcemy zwiększyć ich wartość kaloryczną. Przez to staną się bardziej sycące i powalą argumenty nie jednego zatwardziałego mięsożercy. A wiadomo, że nawet im przydadzą się warzywa w jadłospisie.

Zastanawiając się nad zdrowszą dietą nie raz sięgamy po różnego rodzaju poradniki i diety cud. Jednak samo urozmaicenie diety i wprowadzenie zamienników przekąsek między posiłkami pozwoli nam nie tylko dostarczyć więcej witamin i minerałów ale może i schudnąć. W końcu żadna dieta cud nie działa tak dobrze jak zdrowsze i mniej kaloryczne zamienniki i hasło „jedz mniej”.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Sposób na urozmaicenie diety
  2. Najskuteczniejsze diety
  3. Czy suplementy diety mogą zawierać skuteczne antyoksydanty?
  4. Suplementy diety
  5. Czy suplementy diety szkodzą?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.