Cosanostra bez strachu :)

pizza
  • Sharebar

Kraków to atrakcyjne, tętniące życiem miasto. Jako perfekcyjne miejsce dla zwiedzających jest bogaty w miejsca, gdzie można zamówić przekąskę czy lunch. Restauracji, barów czy pizzerii w Krakowie jest mnóstwo. Nie każda restauracja i pizzeria warta jest jednak naszego czasu i pieniędzy. Warto dokładnie przyglądnąć się barowi, zanim postanowimy tam jeść. Oto kilka wskazówek, jakimi należy się kierować przy wybieraniu baru.
Po pierwsze, lepiej się namyślić jaki typ jedzenia preferujemy. W krakowskich knajpkach oferowane są kuchnie z całego świata. Bardzo dużo z nas wybiera ostatnio na czasie kuchnię włoską. Nic dziwnego, jest przecież bardzo dobra! Czym w zasadzie jest kuchnia włoska? Jest to jedna z najmodniejszych kuchni europejskich. Kuchnia włoska to makarony, czyli tak zwane pasty. W kuchni włoskiej dodaje się bardzo dużo zieleniny, jak również przypraw takich jak bazylia, oregano, tymianek i rozmaryn. Kuchnia włoska jest też znana z ogromnej ilości czosnku w potrawach. Powszechnie dodaje się też pomidory, oliwki, czy cebulę. Jeśli ktoś lubi coś bardziej treściwego, to kuchnia włoska bogata jest również w dania rybne i z owoców morza. Nieodłącznym dodatkiem do prawie wszystkich potraw jest oliwa. Kuchnia włoska to także sposób jedzenia, rozkoszowania się nim, nikt bowiem bardziej niż Włosi nie zna się na ucztowaniu!
Nie można zapominać, że pizza to również kuchnia włoska. Pizza stała się tak powszednia, że sporo z nas już wie, czym jest tradycyjna włoska pizza. Pizza Kraków wersja włoska cechuje się cienkim spodem, i sosem z prawdziwych pomidorów. Jeśli chodzi o składniki, to powstrzymuje nas już tylko nasza imaginacja.
Przy wymieraniu miejsca do jedzenia, możemy udać się więc do włoskiej restauracji lub pizzerii włoskiej. W Krakowie z pewnością znajdziemy wiele restauracji, gdzie serwują tradycyjną włoską kuchnię. Gdy potrzebujemy zjeść coś szybko, to naszą uwagę przyciągnie na pewno niejedna pizzeria. Kraków ma w tej kwestii wiele do zaproponowania.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Gdzie zlokalizować restaurację?
  2. Cannelloni dla smakoszy.
  3. Pizza domowa czy z restauracji?
  4. Restauracje
  5. Piękny wygląd bez względu na wiek
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.