Blog kulinarny z oryginalnymi przepisami

placki do tortilli
  • Sharebar

Ostatnio wielu Polaków coraz rzadziej gotuje w domu. Idziemy na łatwiznę i jadamy na mieście. Na pewno nie jest to dobre – po pierwsze zapłacimy dużo więcej, niż byśmy ugotowali to sami w domu. Po drugie nigdy nie wiemy, czy kucharz nie miał gorszego dnia i nie napluł nam do dania. I po trzecie usmażenie schabowego samemu daje dużo większą satysfakcję niż kupienie hamburgera z budki.

Ale dlaczego nie chcemy gotować? Zapewne dlatego, że nie umiemy, albo brak nam odpowiednich przepisów. Wymówka, że nie umiem jest śmieszną wymówką – bo jak się nauczyć, skoro nic nie robię. Warto zatem przejść do działania i poszukać jakichś ciekawych przepisów na smaczne dania. Te, jeśli są tylko przystępnie opisane mogą być niczym niebo w gębie, gdy tylko włożymy dużo serca w ich wykonanie. A naprawdę warto, bo gotowanie samemu to wielka frajda i ważna lekcja w życiu.

Co byście powiedzieli na smaczne tortille z mięsem z kurczaka i roztapiającym się serem? Nie ma problemu, kupujemy kurczaka, ser, placki z tortilli… Nie, nie ma sensu przepłacać za placki z tortilli. One kosztują aż 10 złotych za kilka marnych placków przepełnionych chemią. Znacznie lepiej usmażyć placki do tortilli samemu. Nie wymaga to dużo czasu ani wielkich nakładów pieniędzy, a za to możemy zaskoczyć dzieci lub męża pysznym daniem, zrobionym od podstaw samemu. To, czym wypełnimy tortille zależy już tylko od nas – mogą to być warzywa, mięso, ser lub bardziej ekstrawagancko – kawior, homar lub krewetki. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni! Smacznego!

 

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Ekologiczny blog
  2. Twój Rzeszów – pierwszy wspólny blog Rzeszowiaków
  3. Ciuchy, blog i aparat = szafiarki
  4. Blog o niemal wszystkim
  5. Blog – Koszule służbowe
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.