4 przykazania udanego Halloween

halloween
  • Sharebar

Wywodzące się z amerykańskiej kultury Halloween, w Polsce jest coraz częściej obchodzone. Wigilia Wszystkich Świętych, 31 października, to czas, kiedy dzieci przebierają się w duchy, czarownice, czy wampiry, udają się do sąsiadów po słodycze i robią psikusy. Dorośli z kolei, także przebrani, spotykają się zwykle na imprezach organizowanych w pubach i restauracjach. Ale co w sytuacji, gdy sami planujemy zorganizować takie przyjęcie? O czym wtedy powinniśmy pamiętać?

  1. Przebranie

Aby zabawa była udana, powinniśmy się przebrać. Bez względu na wiek, możemy zainspirować się bohaterami horrorów i stworzyć upiorny strój. Ci, którzy nie mają czasu, mogą bez problemu skorzystać z oferty sklepów i kupić gotowy kostium. Leniwym natomiast, wystarczy makijaż, do którego wystarczą kolorowe kosmetyki pożyczone od siostry, żony, czy mamy – ważne, żeby każdy uczestnik przyjęcia miał na sobie mroczny akcent.

  1. Wystrój

Zasadniczą rolę także odgrywa dekoracja miejsca, gdzie będziemy się bawić. Obowiązkowym elementem będą dyniowe lampiony, które można zrobić samodzielnie. Dodatkowo, można porozstawiać świece, czy znicze. Także, wiele halloweenowych akcesoriów sprzedają markety, których oferty sezonowe obfitują w serwetki z nietoperzami, trupie maski, czy jednorazowe talerze w duchy.

  1. Rozrywka

Dobrze jest wcześniej zaplanować, co będzie się działo podczas wieczoru – wspólne oglądanie horrorów, opowiadanie strasznych historii, a może konkurs na najstraszniejsze przebranie? Wiele propozycji halloweenowych zabaw można znaleźć w internecie, dlatego warto odpowiednio wcześniej się przygotować.

  1. Jedzenie

Dla wielu to kluczowa sprawa, dlatego nie możemy jej pominąć. Przekąski z dyni, nadziewane papryki, czy rożki francuskie sprawdzą się idealnie. Oczywiście ci, którym nie brak fantazji, mogą odpowiednio udekorować przystawki. Co więcej, w sklepach także znaleźć można różne słodycze tematyczne, na przykład w kształcie szczęk czy uciętych palców.

Tu znajdziesz przepisy

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Księgowość kluczem do udanego biznesu
  2. Słodycze a dieta odchudzająca
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.