Coaching

  • Sharebar

W NLP jest kilka drabinek, przez które trzeba przejść aby stać się uznanym Trenerem. Omawiana osoba jest osobą trenera osobistego, zwana inaczej coachem. Zajęciem takiej osoby jest pomoc i kierowanie rozwojem umiejętności oraz kompetencji osoby, w określonej dziedzinie.

Można powiedzieć, iż coaching jest pilnowaniem aby, jeśli się już wejdzie na odpowiednią drogę, z niej nie zboczyć. Coach pomaga znaleźć balans między życiem osobistym a zawodowym. Pomaga pozostać lub powrócić na wytyczone drogi, pozwala zmienić to, co warte, a wszystko po to, by wzmocnić działania klienta. Takie działania pozwoli Klientowi być efektywnym menedżerem- takim jakim zawsze chciał być.

Zadaniem coacha oczywiście nie jest tylko pomoc przy wracaniu na wytyczone ścieżki, ale również pomaganie jednostkom i organizacjom w szybszym rozwijaniu się bardziej satysfakcjonujących go osiągnięciach. Coach koncentruje się na celach, które wybrali klienci, wylania rozwiązania i strategie z informacji pochodzących od klienta. Jednym z głównych zadań jest również pomaganie Klientom w budowaniu ich naturalnej siły.

Oczywiście sam coach tego nie osiągnie. Zawsze potrzebne są relacje z dwóch stron. Coach działa najlepiej, wtedy kiedy Klient jest chętny do działania i gotów do zmian. Coaching daje klientowi motywację i energię tak, by zobaczył nowe możliwości swojego rozwoju. Coach to bardzo odpowiedzialne stanowisko, pełniące wiele funkcji na raz, takich jak: osobisty trener, mentor czy psycholog. Najistotniejsze są zatem kwalifikacje trenera związane z kierowaniem procesami uczenia.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Life coaching i szkolenia
  2. Profesjonalny coaching handlowy
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.