Specjalistyczne usługi serwerowe

serwery
  • Sharebar

Hosting i kolokacja to dwie, podstawowe usługi w zakresie obsługi serwerów, które są udostępnianie różnym podmiotom. Hosting związany jest z udostępnianiem zasobów serwera, a kolokacja polega na udostępnianiu mu miejsca w serwerowni. Klienci mogą otrzymać miejsce w pomieszczeniu, gdzie wstawią swoje szafy serwerowe i serwery lub w gotowej i oprzyrządowanej szafie serwerowej. Z usług hostingowych najczęściej korzystają mniej wyspecjalizowane podmioty, które mają mniejsze zapotrzebowanie na pracę nowoczesnych serwerów.

Kolokacja polega nie tylko na udostępnieniu miejsca w pomieszczeniu. Jest to wysoce specjalistyczna usługa, zawierająca w sobie również wsparcie ze strony administratorów, jeśli chodzi o opiekę nad serwerem internetowym. Klient otrzymuje dostęp do Internetu poprzez mało obciążone łącze, zasilanie oraz warunki zapewniające odpowiednią atmosferę wewnątrz pomieszczenia i bezpieczeństwo fizyczne zostawionych urządzeń. Dzięki temu odpowiednio zabezpieczone są nie tylko same urządzenia, ale również zgromadzone na nich dane.

Firmy decydują się korzystanie z usług kolokacyjnych, ponieważ dzięki temu przerzucają odpowiedzialność za bezpieczeństwo danych na usługodawcę. Kolokacja serwerów internetowych zapewnia zasilanie awaryjne oraz takie przygotowanie łączy, aby przestoje mieściły się w oknach przewidzianych w umowie. W takim przypadku występuje również mniejsze ryzyko zainfekowania swojej sieci złośliwym oprogramowaniem. Jednocześnie sprzęt pozostawiony w odpowiednio przygotowanej, profesjonalnej serwerowni, będzie mniej awaryjny, a okres jego eksploatacji się wydłuży.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Specjalistyczne usługi
  2. Usługi stomatologiczne
  3. Usługi informatyczne
  4. Specjalistyczne portale dla hodowców
  5. Usługi
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.