Potęga chmury czyli rendering online

  • Sharebar

Tak zwana „chmura” jest rozwiązaniem, które od kilku lat bije na światowym rynku rekordy popularności. Jednym z najpopularniejszych jej zastosowań jest – jak nietrudno się domyślić – hosting stron www. Właściciele serwisów o dużym ruchu bardzo cenią sobie między innymi możliwość łatwego skalowania wydajności serwerów (w praktyce ich parametry zmienia się na bieżąco, często przy pomocy ekranowych „suwaków”) oraz to, że zamiast stałego abonamentu płacą wyłącznie za faktycznie zużyte zasoby.

Chmura to jednak znacznie więcej, niż tylko miejsce na witrynę internetową. Założeniem chmury obliczeniowej – bo tak brzmi pełna nazwa tej technologii – jest przede wszystkim udostępnienie użytkownikom stabilnej platformy o dużej i łatwo skalowalnej wydajności. Takiej, która poradzi sobie z nawet najtrudniejszymi zadaniami i którą w prosty sposób można dostosować do własnych potrzeb.

Chmura stała się więc potężnym orężem w rękach naukowców, ale także rewolucyjnym wręcz narzędziem wspomagającym wydatnie pracę grafików, animatorów czy architektów – wszystkich, którzy tworzą komputerowe wizualizacje i animacje w technologii trójwymiarowej. Dzięki usłudze gpu cloud rendering generowanie scen 3d stało się o wiele szybsze i łatwiejsze, a to przecież przekłada się na oszczędność nie tylko czasu, ale i pieniędzy. Przede wszystkim jednak online rendering pozwala twórcy grafiki skupić się na tym, co najważniejsze w jego codziennej pracy, niemal całkowicie eliminując uciążliwe momenty oczekiwania na przetworzenie projektu w gotowy – choćby nawet podglądowy – obraz.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Jak promować bloga (potęga mailingu)?
  2. Darmowe kolorowanki online, malowanki online w sieci
  3. Flash czyli błyskawica, fiction czyli fikcja
  4. Gry online
  5. Piękno i moda, czyli architektura wnętrz
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.