Poczta elektroniczna wciąż zaskakuje

internet
 • Sharebar

W dzisiejszych czasach poczta elektroniczna to dla większości z nas jeden z najważniejszych kanałów komunikacji, zarówno w sferze zawodowej, jak i prywatnej. Poczta e-mail umożliwia nam bowiem szybki i wygodny kontakt z odbiorcami bez względu na czas i miejsce (o ile obydwie strony posiadają dostęp do Internetu). Warto jednak wiedzieć, że możliwości, jakie daje nam korzystanie z poczty elektronicznej, są dużo większe, a ich znajomość może w dużym stopniu  poprawić komfort naszej codziennej pracy.

Na co dzień większość z nas wykorzystuje zaledwie niewielki procent funkcji poczty elektronicznej. Zazwyczaj służy nam ona do przesyłania wiadomości tekstowych, jednak jej możliwości są o wiele większe.  Sprawdźmy zatem, w jaki sposób możemy ją wykorzystać.

Czego nie lubimy w naszej poczcie?

Korzystając ze skrzynki e-mail, oprócz jej licznych zalet, dostrzegamy również cechy, które przeszkadzają nam w codziennym użytkowaniu.  Oto lista najbardziej niepożądanych sytuacji:

SPAM -  niechciane wiadomości codziennie zasypujące naszą skrzynkę e-mail potrafią mocno zirytować, a także rozpraszać podczas pracy.  Mogą to być różnego rodzaju e-maile ofertowe, marketingowe, e-gazetki informacyjne oraz wszelkie inne wiadomości skierowane do grup odbiorców, na liście których znajduje się nasz adres.

 1. Nieporządek – korzystając z poczty elektronicznej w pracy z pewnością wielu z nas boryka się z problemem nieładu panującego w naszej skrzynce. Często trudno nam odnaleźć pożądany w danej chwili e-mail pośród setek wiadomości od różnych nadawców.

Wiele skrzynek pocztowych -  z pewnością większość z nas posiada co najmniej dwa adresy e-mail: jeden oficjalny, składający się zazwyczaj z imienia i nazwiska oraz nieoficjalny, którym posługujemy się w korespondencji z rodziną czy przyjaciółmi.  W przypadku posiadania większej ilości takich kont sprawdzenie korespondencji na każdym z nich bywa czasochłonne i dość uciążliwe, zwłaszcza.

 1. Co dobrego w poczcie?

W dzisiejszych czasach wielu z nas nie wyobraża sobie komunikacji bez udziału poczty elektronicznej. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że może nam ona dać dużo więcej możliwości niż jedynie opcję wysyłania i odbierania wiadomości. Wiele przydatnych rozwiązań naszych codziennych problemów z pocztą zapewnia korzystanie ze specjalnego oprogramowania, które należy zainstalować na komputerze, czyli tzw. klienta poczty elektronicznej. Dzięki temu będziemy mieli dostęp do takich opcji, jak:

 1. Filtr antyspamowy – to proste narzędzie umożliwiające blokowanie niechcianej poczty. Wystarczy zdefiniować tzw. czarną listę adresów e-mail czy serwerów, a niepożądana korespondencja nie będzie trafiać do naszej skrzynki odbiorczej.
 2. Grupowanie odbiorców – aby zapanować nad chaosem w naszej skrzynce elektronicznej, warto zapoznać się z opcją grupowania  kontaktów, za pomocą której możemy tworzyć wygodne w obsłudze foldery oraz podfoldery i tym samym w prosty sposób będziemy mogli zarządzać całą korespondencją.
 3. Kilka kont pocztowych w jednym programie – korzystanie z klienta poczty elektronicznej daje nam możliwość obsługi wielu skrzynek pocztowych w jednym miejscu. Uruchamiając jeden program możemy sprawdzać pocztę ze wszystkich skonfigurowanych w nim adresów pocztowych, bez potrzeby logowania na różne serwery pocztowe.

Mając świadomość licznych możliwości, jakie daje nam poczta elektroniczna możemy lepiej zarządzać naszą skrzynką, poprawiając przy tym jakość i komfort naszej pracy.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

 1. Poczta elektroniczna
 2. Współpraca z Pocztą Polską – fakty i mity
 3. Co to jest serwer? Praktyczna definicja
 4. Jak uniknąć spamu?
 5. Porady online są skuteczne?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.