Niczym transformers na twoim biurku

klawiatura komputerowa
  • Sharebar

Wersję podstawową można śmiało przełamać na dwie części, bez negatywnych konsekwencji, zachowując funkcjonalność całości. Dodatkowo owe części mogą pozostać połączone narożnikami lub rozsunięte na odległość do 28 cm (na tyle pozwala kabel). Kilka ruchów ręką i dzięki doczepianym nóżkom każda z części unosi wewnętrzną krawędź pod kątem 10 lub 15 stopni, a dodatkowe akcesoria to 20 anawet 90 stopni. Znów kilka ruchów ręką i finalnie obie ręce mogą spocząć na  zamocowanych podkładkach. O czym mowa? O klawiaturze dzielonej Freestyle Solo firmy Kinesis wzbogaconej w akcesoria VIP lub Ascent.

Po co te kombinacje ? Wszystko, by poprawić komfort pracy i zadbać o nasze zdrowie. Ergonomiczna klawiatura dzielona to propozycja dla tych, którym już dokuczają dolegliwości związane z długotrwałą pracą przy komputerze (ból nadgarstka, śródręcza, ramienia czy barków, zespół cieśni nadgarstka bądź RSI – rezultat chronicznego powtarzania tych samych czynności) i tych, którzy dolegliwości pragną uniknąć. Nie każdy kojarzy bóle łokcia czy ramion z pisaniem na klawiaturze. A zostało udowodnione, że tzw. łokieć tenisisty to choroba także pracowników biurowych. Zatem warto zadbać o prawidłową postawę podczas pracy, zanim ból zagoni nas do lekarza.

Na rynku pojawia się coraz więcej akcesoriów, które umożliwiają dostosowanie stanowiska pracy do indywidualnych potrzeb użytkownika.  Do tej grupy produktów zalicza się także rodzina ergonomicznych klawiatur Kinesis Freestyle. Dwie części, na które podzielić można klawiaturę (stąd również nazwa klawiatura dzielona) można ustawić w dowolnej odległości a przede wszystkim pod dowolnym kątem względem siebie, tak by uniknąć skręcania dłoni w nadgarstkach podczas pisania, co jest częstym powodem dolegliwości. Dodatkowo podkładki pod nadgarstki zapobiegają odchylaniu nadgarstków do góry. Natomiast już niewielkie uniesienie i odchylenie paneli znacznie zmniejsza pronację, która występuje w nadgarstku i przedramieniu, gdy nasze dłonie odwrócone są równolegle do biurka lub podłogi. Dlaczego zwrócono na to uwagę podczas projektowania ergonomicznej klawiatury? Otóż utrzymująca się pronacja zwiększa ciśnienie na mięśnie przedramienia i otaczające tkanki, a także zmniejsza przepływ krwi, czego konsekwencją mogą być zmęczenie i urazy.

Klawiatura jest tak zaprojektowana, że pozwala na zmiany ustawień, by uniknąć długotrwałej pracy w jednej pozycji. Trudno ją sobie wyobrazić – zajrzyj na stronę producenta lub polskiego dystrybutora.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 3.8/5 (13 oddanych głosów)
Niczym transformers na twoim biurku, 3.8 out of 5 based on 13 ratings

Podobne wpisy:

  1. Gładzie gipsowe – dobry sposób na wykończenie ścian w Twoim mieszkaniu
  2. Fotele fryzjerskie niczym dzieła sztuki
  3. Ciekawe miejsca na imprezę w Twoim mieście
  4. Szlachetne surowce w Twoim domu
  5. Salon kąpielowy w twoim domu
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.