Zakładanie witryny internetowej

hosting
  • Sharebar

Czasy, w których żyjemy przyzwyczaiły nas do tego, że jednym z największych źródeł przeróżnych informacji stał się dla nas Internet. To właśnie w sieci szukamy informacji bieżących ze świata polityki, kultury czy sportu, ale w Internecie poszukujemy także wiadomości związanych np. z naszymi zainteresowaniami.

Wiele osób realizuje swoje hobby nie tylko szukając informacji w sieci, ale także przez dzielenie się własnymi spostrzeżeniami czy wiadomościami. Część osób pragnie to robić za pośrednictwem własnej strony internetowej, której założenie wcale nie jest trudną sprawą. Pierwszą rzeczą, która potrzebna jest do założenia własnej strony www jest hosting oraz własna domena, które musimy wykupić u jakiejś firmy hostingowej. Są to rzeczy niezbędne do tego, aby strona internetowa mogła zostać uruchomiona w sieci.

Kolejna rzecz to faktyczne stworzenie strony. Jeżeli ma to być nasz domowa strona, która nie będzie miała charakteru komercyjnego, to na pewno możemy skorzystać z jakiegoś darmowego systemu CMS, który dostępny jest w sieci. Pliki takiego CMSa pobiera się zupełnie za darmo z Internetu. Alternatywą dla CMSów są różnego rodzaju kreatory stron, które są aplikacjami oferowanymi przez usługodawce na koncie hostingowym. Gdy już mamy naszą domenę oraz i wykupiony serwer wówczas pliki naszej strony należy przesłać na hosting a następnie przeprowadzić instalację i konfigurację naszej strony. Wbrew pozorom jest to sprawa bardzo prosta i poradzą sobie z nią nawet niezbyt zaawansowani użytkownicy Internetu, a w przypadku problemów można skorzystać z porad, dostępnych np. na forach internetowych. Po wykonaniu tych czynności zostaje nam już tylko odpowiednie dostosowanie wyglądu i kolorystyki naszej strony a następnie możemy zacząć umieszczać na niej własną treść, zdjęcia czy inne informacje w zależności od tego czy jest to nasz blog czy np. internetowa galeria zdjęć. Widać więc, że do stworzenia własnej strony nie trzeba zbyt wiele. Wystarczy hosting do 50 zł (najlepiej z instalatorem skryptów) i domena internetowa, no i oczywiście trochę chęci i wolnego czasu.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Zakładanie witryny internetowej, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. System do zarządzania treścią witryny
  2. Czynniki dobrej strony internetowej
  3. Model pracy i usługi w branży internetowej
  4. Zamawianie strony internetowej.
  5. Pozycjonowanie strony internetowej
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.