Pozycjonowanie stron

  • Sharebar

Czym może być pozycjonowanie stron? Jak myślicie? Te i inne wiadomości poznacie czytając ten artykuł.

Pozycjonowanie stron jest to szereg działań mający na celu wypromowanie strony internetowej w wynikach wyszukiwanie w jakimś silniku który wyszukuje (zazwyczaj google). Te działania,  jak już podejmiemy zaowocują wyższą pozycją strony naszej firmy/korporacji lub bloga.

Zadaniem osoby pozycjonującej (zwanej SEO’wcem) jest napisanie takiego tekstu który dotrze do jak największej grupy odbiorców.  Dlaczego to wszystko jest takie ważne. To wpływa na to kilka czynników, ale głównym czynnikiem są użytkownicy którzy poszukując informacji przeglądają w największym procencie przypadków przeglądają zazwyczaj pierwszą stronę. Dlaczego? Ponieważ na dalszych stronach (zazwyczaj dwie pierwsze są wiarygodne i mamy pewność na trafienie co do haseł wyszukiwania) jest mało informacji albo informacje nie są adekwatne do haseł które wpisujemy.

Teraz pytanie. Jakie działania trzeba podjąć żeby nasza firma była wyżej w wynikach choć troszeczkę?

W większości przypadków wynajmuje się firmę która pisze merytoryczne, odpowiednie do tematu teksty które zawierają frazy – słowa kluczowe które opisują naszą firmę i są trafione lub będą pod kątem wyszukiwania ponieważ użytkownik pisząc takie hasła lub podobne będzie miał pewność że szukał tego co chciał. Sam pozycjoner ma trudne zadanie ponieważ musi uzyskać informacje o działalności naszego i zrobić analizę rynku, ale dzięki tym informacjom potrafi określić grupę docelową. Później następuje wycena tych fraz i omówienie ogólnych kosztów. Ogółem rzecz biorąc pozycjonowanie stron to żmudna praca. Żeby je umieć je pozycjonować trzeba mieć cierpliwość i zdolność lekkiego pióra do pisania tekstów SEO.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Pozycjonowanie stron, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Pozycjonowanie stron www
  2. Pozycjonowanie stron
  3. Komu zlecić pozycjonowanie stron www?
  4. Pozycjonowanie stron internetowych
  5. Pozycjonowanie stron
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.