Pozycjonowanie jako strategia całościowa

  • Sharebar

Zlecając komuś budowę strony internetowej dla swojej firmy mało kto zastanawia się nad następnymi krokami. Zastanawia się jak strona powinna wyglądać od strony estetycznej, jakie treści ma zawierać, co najlepiej odda specyfikę jego firmy.

Nawet firmy mające działy public relations często spoglądają na strony internetowe tylko jako na nośnik informacji o firmie, nie wykazują zainteresowania co dzieje się ze stroną dalej. Strona gdy już zawiśnie w sieci cieszy oko właściciela i kilku klientów, którzy zaglądną na nią bo wiedzą o niej z folderów reklamowych firmy. Dopiero gdy ktoś w firmie wpisze w wyszukiwarce frazy, które jak mu się wydaje są ściśle związane z profesją firmy i nie potrafi w śród wyników wyszukiwania odnaleźć strony swojej firmy przychodzi pytanie dlaczego.

Wtedy też dział public relations pod naporem pytań szefa odkrywa: search engine optimization – seo. Następują poszukiwania odpowiedniej firmy która zapewni nam jak największą ilość wejść na naszą stronę. Tu może się okazać, że chodź strona jest estetycznie bez zarzutu to trzeba ja przebudować bo nie da się lub wyraźnie utrudni skuteczne pozycjonowanie jej nie przystosowana do tego struktura. Gdy już zostanie przełknięta ta gorzka pigułka, firma decyduje się na pozycjonowanie, przeważnie z pewnym niedowierzaniem zleca taką usługę zżymając się na jej koszt.

Satysfakcja przychodzi często nie po przedstawionych statystykach prezentujących wzrost ilość wizyt na stronie zapewniony dzięki zabiegom firmy pozycjonującej, ale po otrzymanych zamówieniach z tej strony płynących.

Już od dłuższego czasu duża część biznesu przeniosła się do sieci, wie o tym duże grono właścicieli firm jednak nie zdają sobie sprawy jak trzeba zabiegać o popularność w tej gałęzi marketingu. Tworzenie strony nie jest jeszcze postrzegane jako całościowy proces budowy strategi marketingowej w internecie gdzie samo stworzenie strony, to tylko jeden z wielu kroków potrzebnych do odniesienia sukcesu.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Pozycjonowanie stron internetowych
  2. Pozycjonowanie stron
  3. Pozycjonowanie stron internetowych www
  4. Tanie pozycjonowanie stron internetowych
  5. Konkurencja z branży pozycjonowanie
Komentarze zostały wyłączone, ale możesz umieścić trackback ze swojej strony www.

Komentarze są wyłączone.