Po co warto inwestować w system do backupu?

  • Sharebar

Rozwiązanie do backupu to produkt bardzo podobny do zwykłej polisy ubezpieczeniowej mieszkania lub samochodu. Ma uchronić nas przed ewentualnymi konsekwencjami czynów zależnych bądź zupełnie niezależnych od nas. Podobnie jak każdy kierowca ma obowiązek posiadania ubezpieczenia, tak i każda firma powinna posiadać system do backupu.

Zakup jakiegokolwiek narzędzia do przywracania danych wydaje się być zbędny, ponieważ awarie systemów nie zdarzają się nam na co dzień. Jednakże pomimo naszego ostrożnego zachowania bardzo często utrata danych jest zależna od samego sprzętu lub zainfekowania Internetu.

Koszty związane z utrata danych dla wielu firm okazują się być na tyle duże, że przedsiębiorstwa w takich krytycznych sytuacjach nierzadko są zmuszone do całkowitego zaprzestania działalności. Co prawda, taki czarny scenariusz zdarza się bardzo rzadko, ale ten przykład najbardziej obrazuje to ryzyko jakie niesie za sobą brak kopii zapasowej newralgicznych danych.

W sytuacji, gdy nasza firma zdecyduje się zakupić rozwiązanie do backupu bardzo ważne jest jakie oprogramowanie wybierze. Co niemniej istotne warto zwrócić także uwagę na czas potrzebny, aby przywrócić dane, a tym samym dać możliwość firmie szybko wrócić do obsługi swoich klientów na równie wysokim poziomie. Rozwiązania, które są najbardziej przyjazne w tej kwestii, pozwalające na przywrócenie danych nawet w 15 minut to produkty firmy StorageCraft z gamy ShadowProtect, dostępne także w wersji mobilnej lub wirtualnej oraz jako usługa.

Inwestycja w backup zwraca się w krytycznej sytuacji praktycznie od razu. Natomiast koszty związane z utratą niezabezpieczonych danych są nierzadko zbyt duże, aby uznać zakup backupu jako stratę pieniędzy.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Czy warto inwestować w nowoczesne urządzenia?
  2. W co warto dziś inwestować?
  3. Druk offsetowy – warto w niego inwestować?
  4. Czy warto inwestować w oczyszczalnie ścieków?
  5. Co to takiego system CRM?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.