Marketing w internecie sposobem na kryzys

  • Sharebar

Wiele firm przechodzi trudny okres w dobie kryzysu, który zaczyna pukać także do polskich drzwi. W zależności od branży, rozwiązaniem może być próba zaistnienia na zagranicznych rynkach, aby pozyskać nowych klientów oraz kontrahentów. Można to z pewnością zrobić na kilka sposobów – między innymi jeżdżąc na międzynarodowe targi i imprezy branżowe, lub wykorzystując globalną sieć, jaką jest internet.

Na tym właśnie polega urok globalizacji, że możemy komunikować się i wymieniać informacje właściwie z każdym miejscem na ziemi – właśnie dzięki internetowi. Dwie skuteczne metody promowania swojego biznesu za granicą należą do dziedziny marketingu w wyszukiwarkach (SEM), i są to: pozycjonowanie organiczne oraz kampanie reklamowe w Google AdWords. W zależności od potrzeb i strategii można je stosować osobno lub razem, jako uzupełniające się metody.

Obie wymagają przygotowań i określonego nakładu prac, choć oczywiście mniej zajmująca i szybsza w realizacji jest kampania w AdWords, natomiast bardziej perspektywiczne i obliczone na długi efekt jest pozycjonowanie.

W pierwszym przypadku wystarczy wybrać słowa kluczowe i utworzyć teksty reklam w języku obcym, który obowiązuje w danym kraju, a także przygotować stronę lub strony docelowe, na które będzie przekierowywać reklama. Można to oczywiście zrobić z każdego miejsca na świecie.

W przypadku pozycjonowania za granicą sprawa jest bardziej skomplikowana, ponieważ usługa wymaga optymalizacji strony internetowej. Tutaj konieczne jest stworzenie odpowiedniej wersji językowej całej witryny i jej zoptymalizowanie, a następnie stworzenie sieci linków prowadzących do strony. Potrzebne jest więc odpowiednie zaplecze w danym kraju, umożliwiające profesjonalne i skuteczne wykonanie usługi.

Takie usługi oferuje coraz więcej agencji zajmujących się marketingiem w wyszukiwarkach, a ich oferta cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród polskich firm.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.