Jaki program antywirusowy wybrać?

  • Sharebar

Na polskim rynku mamy dostęp zarówno do darmowych, jak i płatnych antywirusów, które mogą stanowić ochronę przez wirusami, rootkitami, robakami, trojanami oraz pozostałymi zagrożeniami jakie niesie za sobą korzystanie z sieci internetowej.

Nierzadko jednak nie wiemy jak odnaleźć się w gąszczu ofert, ponieważ każdy program antywirusowy wydaję się być do siebie bardzo podobny. W rzeczywistości jest zupełnie inaczej, ponieważ każdy antywirus różni się funkcjonalnością, skutecznością i szybkością działania.

Pod względem ilości komputerów jakie chcemy chronić możemy wybrać program antywirusowy dla jednego stanowiska lub pakiet antywirusowy dla kilku komputerów, a nierzadko również dodatkowo dla urządzeń mobilnych.

Wśród najbardziej popularnych rozwiązań warto wskazać rozwiązanie firmy ESET NOD32 Antivirus, które choć są rozwiązaniem płatnym dostarczają o wiele więcej korzyści użytkownikom, ponieważ chronią przed najbardziej aktualnymi zagrożeniami zanim staną się one popularne wśród użytkowników Internetu. Ten rodzaj działania jest podstawowym wyróżnikiem płatnych programów antywirusowych od tych darmowych, które nigdy w stu procentach nie zabezpieczą ani danych przechowywanych na komputerze ani samego sprzętu.

Laboratorium firmy ESET pracuje na okrągło nad uaktualnieniami bazy wirusów, co pozwala zapewniać kompletną ochronę komputerów i urządzeń mobilnych z systemem Android oraz Windows Mobile. Dzięki czemu użytkownicy tych rozwiązań mają pewność, że nie padną ofiarą nawet najtrudniejszych do wykrycia zagrożeń

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Jaki program antywirusowy wybrać?, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Jaki wybrać serwis ogłoszeniowy?
  2. Oprogramowanie antywirusowe
  3. Program Winamp
  4. Jaki słownik niemiecko-polski wybrać?
  5. Duży czy mały, czyli jaki dom wybrać
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.