Jak skutecznie szukać w Internecie?

  • Sharebar

Czy czasami masz problem ze znalezieniem odpowiedniej frazy w wyszukiwarce Google? A może chciałbyś znaleźć coś podobnego, ale nie wiesz w jaki sposób zapisać szukane zagadnienie? Informatycy i twórcy wyszukiwarki Google, chcąc wyjść na przeciw oczekiwaniom swoich użytkowników, określili kilka operatorów, przy pomocy których łatwiej odnajdziecie szukane informacje.

Operator: cudzysłów

W pierwszej kolejności należy zastanowić się nad tym, czego dokładnie szukamy, a następnie wybrać kilku słów kluczowych. Przykładowo, szukając informacji: jak pospawać dwie metalowe blachy?, w wyszukiwarce można wpisać: ”spawarka do blach”, ”spawanie metalu”, ”instrukcja spawania”, ”blachy metalowe”. Można także zastosować synonimy wskazanych słów, przecież nie każdy posługuje się takimi samymi wyrażeniami. Zastosowane cudzysłowie sprawi, że wyszukiwarka pokaże strony zawierające dokładnie taką frazę jaką wpisaliśmy.

Operator: +/-

Te operatory stosujemy w momencie kiedy chcemy wykluczyć z wyniku lub zaznaczyć daną frazę jako konieczną. Robiąc krótki test można szybko zauważyć różnicę. Wpisując do przeglądarki spawarka inwertorowa, +spawarka inwertorowa oraz ”spawarka” inwertorowa widzimy, że dwa wyniki znacząco różnią się od pierwszego. Są one bardziej precyzyjne, odnoszące się do typowo szukanego przez nas zagadnienia.

Operator: site

Przy jego pomocy możemy przeszukiwać treść jednej, wybranej przez nas witryny. Wpisując przykładowo site:emaks.pl wyciągarka, w wyszukiwarce pojawią się wszystkie podstrony emaks.pl zawierające w sobie frazę ”wyciągarka” lub też jego odmianę.

Operator: intitle

Ten operator jest doskonałym narzędziem, jeżeli szukamy stron posiadających w tytule szukane przez nas wyrażenie. W polu wyszukiwania wpisując intitle:emaks pojawią się wszystkie strony posiadające w tytule frazę ”emaks”.

Operator: inurl

Przy jego pomocy możemy połączyć ze sobą kilka operatorów i jeszcze skuteczniej znaleźć poszukiwane zagadnienie. Przykład  inurl:spawarka -site:emaks.pl. W ten sposób wyszukiwarka Google wyświetli nam wszystkie strony mające w adresie słowo spawarka, jednocześnie nie będące podstronami i subdomenami emaks.pl

Dodatkowo wybierając określone frazy warto pisać je w mianowniku. Czasami opłaca się także przed szukanym wyrazem wpisać przedrostek ”naj”-, duża liczba osób robi zestawienia wszystkich produktów. Należy pamiętać, że Google nie odróżnia dużych i małych liter, ważne natomiast są odstępy w nazwach i skrótach. Czasami wystarczy po prostu napisać całe zdanie lub zapytanie, które nas interesuje. Przykład: Czy spawarki MIG nadają się do spawania metalu? Wówczas Google przeszuka wszystkie strony zawierające wpisane przez nas wyrazy, na samym początku umieszczając te z największą procentową zgodnością.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Jak odnieść sukces w internecie
  2. Jak skutecznie i bezpiecznie oszczędzać?
  3. Media w Internecie
  4. Jak zbudować wizerunek firmy w internecie?
  5. Jak skutecznie się odchudzać?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.